Vévodkyně Kate

Vévodkyně Kate Profimedia.cz

Jako královna! Vévodkyně Kate se třpytila v šatech za 100 tisíc: Róbu doplnila šperky od Alžběty II.

Další oficiální příležitost během cesty po Karibiku a další nádherné šaty. Vévodkyně Kate (41) a princ William (40) jsou nyní na oficiální návštěvě na Jamajce, kde se ve středu zúčastnili večeře v domě generálního guvernéra Jamajky sira Patricka Allena. Oficiální cesta po zemích Commonwealthu se koná k oslavě platinového výročí královny Alžběty II.

Na večerní událost dorazila Kate v třpytivých zelených šatech od britské návrhářky Jenny Packham. Dle DailyMailu byly speciálně ušity na tuto příležitost v barvě, která evokuje vlajku Jamajky.

Opět úchvatná: Vévodkyně Kate oslnila róbou za více než 70 tisíc. Speciálně pro ni ji navrhla manželka slavného rockera

Vévodkyně na sobě měla také výjimečné šperky. Na boku šatů měla umístěný Královský řád Viktoriin, který dostala od královny k 8. výročí svatby s Williamem v roce 2019. Britské vyznamenání Dame Grand Cross je nejvyšší hodností rytířského řádu a je udělováno speciálně na základě uvážení britského panovníka.

Druhou ozdobou šatů byl Řád královské rodiny, který se vyjímal na žluté hedvábné stužce na levé straně šatů pod ramenem. Jde o malovaný portrét královny Alžběty II. vsazený do diamantů a ozdobený tudorovskou korunou. Tento řád nosí ženy z královské rodiny na formální události a Kate jej poprvé mohla připnout na své šaty v roce 2018 při oficiální návštěvě v Nizozemí.

Vévodkyně Kate v kabátu za téměř 100 tisíc! V zelené chtěla být vážná, ale tahle holčička ji rozesmála na celé kolo

Poprvé zažívají Kate s Williamem při svých návštěvách i nepříjemnou odezvu na svou přítomnost v zemi Commonwealthu. Ač je místní vítají na oficiálních příležitostech s otevřenou náručí, je zde i citelné dusno a probíhají i protesty. Země, v jejímž čele stále ještě stojí Alžběta II., by se podle zahraničních médií chtěla po vzoru Barbadosu, který se od Commonwealthu odpojil loni, stát samostatnou, a tím pádem zcela nezávislou na Británii a britské monarchii. 

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků