Marek Adamczyk Super.cz

Na nový film trénoval s olympijským týmem: Fešák z Kukaček měl oproti kolegům výhodu

Pořádnou výhodu měl oproti dalším kolegům z nového filmu Poslední závod herec Marek Adamczyk (35), přítel snowboardistky Evy Samkové (30). „Partnerka byla nadšená z tématu filmu a mohl jsem trénovat společně s ní,“ svěřil Super.cz Adamczyk, který film podle příběhu lyžařů Hanče a Vrbaty točil ještě v době, kdy se Samková připravovala na olympiádu.

„Já to zase jako tak velkou výhodu nepovažuji. Běžky mám rád, ale tak natrénováno jako Kryštof Hádek (41), který je vášnivý běžkař, jsem neměl,“ krčil rameny Marek, jenž ve snímku ztvárnil postavu pražského Němce Emericha Ratha, velkého sportovce, který byl blízkým přítelem Bohuslava Hanče, jehož role připadla právě Hádkovi. O sportu se v našem rozhovoru rozpovídal víc.

Snowboardistka Eva Samková po zlomenině obou kotníků poprvé ve společnosti: Takhle jí to seklo s přítelem hercem

Ve filmu Rathovo starší já hraje Oldřich Kaiser (68). Zajímalo nás, jak se Adamczyk vyrovnal s tím, aby postavu podal podobně, včetně pohybů a gestikulace. „Vzhledem k tomu, že nás v ději dělí opravdu dlouhý časový úsek, tak nebylo nutné se na to tolik soustředit,“ vysvětlil Adamczyk, známý též z televizního fenoménu Kukačky. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků