Energická Alena Vránová s Danielou Kolářovou, Květou Fialovou a Oldřichem Vlachem v seriálu Život je ples.

Energická Alena Vránová s Danielou Kolářovou, Květou Fialovou a Oldřichem Vlachem v seriálu Život je ples. Foto: Archiv České televize

Potížistka Vránová brzdila vznik seriálu Život je ples: Obermannová měnila scénář

To jsou tedy věci. Hlavní hrdinku nejúspěšnější české pohádky Pyšná princezna Alenu Vránovou (79) teď po delší době opět mohou diváci vídat každý týden v televizním seriálu Život je ples. Seriál je obsazen těmi největšími hvězdami. Daniela Kolářová, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Květa Fialová nebo Jana Štěpánková. To jsou jména dam, které svým herectvím zdobí nový seriál, jež v průběhu natáčení prošel řadou změn. Jen název se v posledních dvou letech měnil třikrát. Nechybělo mnoho a jméno herečky Aleny Vránové byste v titulcích u postavy energické důchodkyně Raškové, která se v domově s nikým moc nemazlí, nenašli.

Podle našich informací působila Vránová velké vrásky na čele především autorce seriálu Ireně Obermannové. „Od začátku jsme měli o hereckou účast paní Vránové velký zájem. Když si však přečetla první verzi scénáře, praštila s ním o stůl se slovy, že takhle malou roli hrát nebude. Kvůli paní Vránové procházel scénář následně řadou úprav,“ prozradil zdroj z České televize. Nakonec vše dopadlo ke spokojenosti herečky, která na svou postavu dnes již pěje jen samou chválu. „Je to role, kterou by si každá ženská přála: rázná ženská, která umí být potměšilá i obětavá, je vtipná i směšná. Dosud jsem takovou nehrála,“ svěřila se nedávno Vránová s dojetím v hlase. 

Super.cz


Časová osa článků