Veronika Didusenko

Veronika Didusenko Profimedia.cz

Probudili jsme se do výbuchů a zvuku sirén: Miss Ukrajiny popsala zoufalý útěk s malým synkem

Někdejší královna krásy Ukrajiny Veronika Didusenko popsala, jak i s malým synkem byli donucení opustit rodnou zemi. Stalo se tak poté, co Rusko na příkaz Vladimira Putina Ukrajinu 24. února napadlo a rozpoutalo válku.

V té době byli Veronika a její sedmiletý syn v Kyjevě, odkud se autem dostali k západní hranici země. „Mezi útoky jsme se spolu s tisíci dalšími rodinami dostali z města pryč,“ popsala. „Přímo nad hlavou nám letěly desítky vrtulníků, které se svými jednotkami útočily... Když jsme se synem prchali, nad hlavou nám zuřila letecká bitva,“ popisovala modelka.

Přišla o titul, protože má dítě: Rozvedená misska žaluje Miss World!

„Bylo to hrozné, tolik dětí a matek se snaží dostat pryč. A co je ještě brutálnější, ruští vojáci zastaví a zastřelí nevinné lidi, kteří se snaží utéct,“ uvádí Veronika. Ta se i se synem dostala do Švýcarska, azyl našla u příbuzných žijících v Ženevě. Její matka a prarodiče zůstali v Kyjevě.

„Lidé umírají v úkrytech bez jídla, bez vody, bez světla a bez tepla. Je to tragédie. Tohle je terorismus,“ dodává Didusenko.

Dcery ruských oligarchů se staví proti Putinovi: Tyto krásné dívky riskují hodně

Veronika Didusenko získala v roce 2018 korunku pro královnu krásy. Titul jí byl odebrán poté, co organizátoři soutěže zjistili, že má dítě a je rozvedená. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků