Rosanna Davison

Rosanna Davison Profimedia.cz

Bývalá Miss World pozvala Ukrajinku, která jí porodila dceru, aby se k ní nastěhovala: Uvízla v okupovaném Chersonu

Miss World pro rok 2003 Rosanna Davison (37) nabídla náhradní matce z Ukrajiny, která jí porodila dceru, aby se nastěhovala k ní do Irska. Dotyčná pochází z Chersonu, přístavního města na jihu Ukrajiny, které minulý čtvrtek dobyla ruská armáda.

Jak modelka popsala, její situace je nyní vážná. V Chersonu má prý zatím přístup k pitné vodě, ale jídlo jí dochází a střelbu slyší neustále, zatímco se ukrývá se svou čtyřletou dcerou.

„Pozvala jsem ji i s dcerou do Irska, aby žily s námi,“ uvedla Davison pro list The Independent. „Vše, co mohu dělat, je, že s ní zůstanu v kontaktu, aby věděla, že má, kam jít, pokud opustí zemi. Velmi nám na ní záleží. Kdyby jí nebylo, nemáme Sophii. Je to úžasná žena,“ dodala.

Slavná modelka (50) šla donaha, aby podpořila Ukrajinu: Provokativní snímky byly pro Instagram příliš

Rosanna a její manžel Wes Quirke jsou trojnásobnými rodiči. Sophii jim porodila náhradní matka v roce 2019. O rok později se jim podařilo přirozenou cestou počít dvojčata Oscara a Huga.

Tomu všemu předcházelo 14 potratů, které si lékaři nedovedli vysvětlit. Modelce tak doporučili, aby si našla v zahraničí náhradní maminku. Odcestovala proto do Kyjeva, kde plán zrealizovala. Dceru pak pojmenovali podle Katedrály svaté Sofie.

Rosanna se snaží pomáhat ukrajinským uprchlíkům, jak se dá. Podporuje a na sociální síti sdílí organizace, které zprostředkovávají v Irsku pomoc Ukrajině. Zmínila také organizaci Irish Families Through Surrogacy, sdružení irských rodičů, které se snaží dostat své náhradní matky do Irska. Aktuálně je ve spojení se zhruba 400 matkami z Ukrajiny. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků