Viktorie Surmová Super.cz

Ze zpěvačky je překladatelkou: Kráska s ukrajinskými kořeny se narodila v Praze, jazyk svého otce používá na pomoc uprchlíkům

Viděli jsme ji jako Popelku ve stejnojmenné opeře, ale její láskou je metal. Muzice teď dala půvabná pětadvacetiletá brunetka Viktorie Surmová částečně vale a díky svým jazykovým znalostem pomáhá uprchlíkům z válkou postižené Ukrajiny.

"Sice jsem se narodila v Praze, ale tatínek je Ukrajinec a na Ukrajině žije část naší rodiny. Zatím tam zůstávají, protože nebydlí přímo ve válečné zóně, ale na západě, ve městě asi hodinu cesty od Lvova. Ale situaci samozřejmě monitorujeme, jsme s nimi v kontaktu, a kdyby bylo potřeba, pomůžeme jim. Ale třeba prarodiče už nemohou cestovat, tak nevím, zda by bylo možné je odtamtud vůbec dostat," řekla Super.cz Viktorie.

Její rodnou zemi napadl agresor: Náš národ je hrdý a bude bránit svou vlast, říká vítězka Hlasu Česko Slovenska

Zatím se snaží přispět aspoň tím, že uprchlíkům překládá. "Základy ukrajinštiny umím, takže pomáhám na ministerstvu vnitra na lince, která pomáhá Ukrajincům. Vysvětlujeme jim, co mají dělat, aby mohli zůstat v České republice," upřesnila. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků