Betlémské světlo Video: Bioscop

Myslím, že táta by na mě byl pyšnej, říká Vojta Kotek, kterému se splnil sen

Ne jednu, ale rovnou dvě role, respektive dvojroli, si Vojtěch Kotek (34) zahrál v novém filmu Jana Svěráka Betlémské světlo. Před kamerou se setkal mj. se Zdeňkem Svěrákem (86), dlouholetým přítelem a kolegou svého zesnulého otce Václava Kotka.

Prací s Cimrmany, nejen filmovou, ale také divadelní, se Vojtovi splnil sen. „Jsem strašně rád, že se mi poštěstilo být s klukama i na place! Už to, že hraju u Cimrmanů, je sen, který jsem se ani neodvážil snít. Myslím, že táta by na mě byl pyšnej,“ svěřil se Kotek, který ve filmu ztvárnil dvojroli Matěje a Mária.

Jan Svěrák v Betlémském světle svlékl Terezu Rambu: Z filmového plakátu shlíží úplně nahá

Film vypráví příběh stárnoucího spisovatele Karla Šejnohy (Zdeněk Svěrák), kterému už psaní nejde jako dřív. Nedokončené povídky se mu hromadí v hlavě a jejich postavy vylézají na denní světlo a dožadují se, aby autor pokračoval v ději.

„Moje postava, o které Šejnoha píše, si v určitou chvíli uvědomí, že by mohla být psaná možná ostřejší tužkou, a že by měla získat pár ostřejších rysů, jako takový střelec,“ vysvětlil Kotek, který se ve filmu snaží jako fotograf zapůsobit na lékárnici Vendulu, kterou hraje Tereza Ramba.

Jak u diváků obstál závěr Marie Terezie? Skloňuje se především jméno Vojty Kotka

„My už jsme spolu párkrát točili, známe se dlouho a máme i nějakou partnerskou minulost, takže to je zábavné, když se může člověk opřít o něco, co už s tím druhým prožil,“ řekl Kotek s tím, že ve scénáři měli předepsány i drobné spory. „Ty dvě postavy spolu mají docela dost hádek, a ne že my bychom se neustále hádali, ale někdy se to taky stalo, takže máme z čeho čerpat. Dělám si legraci, s Terezou jsme hlavně dobří přátelé, což je vždycky fajn,“ dodal herec.

Snímek Betlémské světlo uvádí do kin 10. 3. společnost Bioscop. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků