Maksim Chmerkovskiy se shledal s manželkou Petou Murgatroyd.

Maksim Chmerkovskiy se shledal s manželkou Petou Murgatroyd. Profimedia.cz

Tanečník ze StarDance se dostal z bombardovaného Kyjeva: Takhle vypadalo dojemné shledání s manželkou

Ukrajinsko-americký tanečník a choreograf Maksim Chmerkovskiy (42), který pobýval už před vpádem ruských vojsk na Ukrajinu v Kyjevě, se dostal zpátky do USA. Na dojemné shledání s manželkou Petou Murgatroyd se podívejte v galerii níže.

Maksim denně, prakticky nonstop informoval o dění v bombardovaném Kyjevě, který se urputně snaží dobýt ruská vojska.

Z Ukrajiny se mu podařilo dostat do Polska, odkud mohl odletět domů za rodinou. Vzhledem k tomu, že má americký pas, to pro něj nebyl problém, ovšem mnoho z jeho přátel takové štěstí nemá, jak od začátku invaze upozorňuje. Ukrajinští muži museli narukovat a statečně teď brání zemi proti okupantům.

Hvězda StarDance se ozvala z centra Kyjeva: Musím do krytu, bude to tu drsné, neubránil se emocím tanečník

„Všechno, co můžu říct, je, že jsem velký chlap, co nemá nic než malý batoh, je to traumatizující,“ ozval se sledujícím z vlaku do Varšavy.

„Jsem v kupé se 4 dospělými a 7 dětmi ve věku 2-11 let. Většinou je kupé pro 3 osoby. Vagon má kapacitu 30 lidí a je nás tu 135,“ informoval.

Během invaze Maksim pobýval většinou v krytu kyjevského hotelu. „Upřímně se nedokážu ubránit emocím. Je to strašně těžké. Znáte mě, jsem silný a nedávám nic najevo, ale chci jet domů. Jdu do krytu, protože to tu bude drsné,“ vzkázal v jednom z mnoha příspěvků.

Oscarový Sean Penn odjel točit na Ukrajinu: Má odvahu, kterou jiní postrádají, říká prezident Zelenskyj

Šampion v latinskoamerických tancích nadále apeluje, aby lidé po celém světě pomohli Ukrajině, jak mohou, a sdílí aktuální informace. Kromě manželky na něj doma čekal pětiletý syn Shai. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků