Zpěváci chystají koncert na podporu Ukrajiny

Zpěváci chystají koncert na podporu Ukrajiny Michaela Feuereislová

Další pomoc pro Ukrajinu: Muzikáloví krasavci chystají charitativní koncert na podporu válčící země

Pěvecké trio Jan Kopečný (34), Josef Vágner (33) a Petr Ryšavý se rozhodli podpořit Ukrajinu. Aktuální situace jim není lhostejná, a proto zazpívají na speciálním koncertu Muzikály Naruby v pondělí 7. března v pražském Divadle Broadway. Veškeré vybrané peníze za vstupenky pošlou na pomoc Ukrajině.

„Byl to naprosto spontánní nápad. Seděli jsme s Honzou a Petrem a jednohlasně jsme se shodli, že chceme pomoct, takže uspořádáme koncert,“ sdělil Josef Vágner. „Ještě v noci jsme obvolali kapelu a v divadle si potvrdili termín. Na prodej vstupenek máme sice jenom pár dní, ale věříme, že se nám podaří Broadway vyprodat,“ přidal Jan Kopečný.

Do pomoci Ukrajině se zapojila i Lilia Khousnoutdinova: Doručila zásoby a odvezla do bezpečí maminky s dětmi

„Za veškeré vybrané peníze sami nakoupíme potřebný materiál a nutné zásoby a osobně to odvezeme na hranici s Ukrajinou, kde si vše převezmou organizace, které věci dále rozdistribuují na místa, kde je to nejvíce potřeba,“ dodal Petr Ryšavý.

Zpěváci nehodlají vystoupit sami, na koncertě budou také hosté, kolegové z branže. „Všichni, včetně našich hostů, vystoupí bez nároku na honorář. Věříme, že nás naši věrní fanoušci a fanynky podpoří a vybereme co nejvíce,“ shodli se závěrem protagonisté.

Divadlo Broadway již minulý týden věnovalo Ukrajině finanční dar ve výši 50 000 Kč. 

Eliška Zajíc Vinterová , Super.cz


Časová osa článků