Simon Leviev

Simon Leviev Profimedia.cz

Podvodník z Tinderu čelí žalobě! K soudu ho žene rodina, jejíž jméno využíval k lepšímu zacházení

Rodina diamantového magnáta Lva Levieva podala žalobu na Simona Levieva (originálně Shimona Hayuta) za údajné předstírání, že je členem jejich majetné rodiny.

„Hvězda“ pořadu Podvodník z Tinderu z dílny Netflixu má podle dokumentu, který získal deník E! na krku obvinění z vydávání se za člena rodiny Levievových. Údajně tím chtěl přilákat ženy na seznamovací aplikaci Tinder a následně své oběti obral o miliony dolarů.

V prohlášení dcery izraelského diamantového magnáta Lva Levieva zaznělo: „Shimon Hayut je podvodník, který ukradl identitu naší rodiny a pokusil se zneužít naše dobré jméno k podvodům za miliony dolarů,“ uvedla pro E! Chagit Leviev a dodala: „Nemá žádný vztah k rodině Levievových a nemá žádné spojení s naší společností LLD Diamonds.“

Exkluzivně: Poslechněte si nahrávku, jak se „Podvodník z Tinderu“ snažil zlákat Češku

Sama nepůsobí v žalobě na pozici žalobce, ale těmi jsou její příbuzní z rodiny: Zevulum Leviev, Ayelet Leviev Jacobson, Ruthy Leviev Yelizerov a Hagit Sofiev Leviev. Žaloba podaná v izraelském Tel Avivu ve svém textu uvádí, že Simon vytvářel falešná prohlášení, že je synem Lva Levieva a pobíral díky tomu četné výhody včetně materiálních. Zároveň podváděl, falšoval a ubližoval ženám, mužům a podnikům po celém světě přičemž se „vydával“ za člena jejich rodiny a využíval jejich „bohaté“ pověsti.

Dále rodina obviňuje Simona, že bez jejich vědomí použil fotku Leva a Ayelet a sám se na snímek přidal pomocí grafických programů. „Upravenou fotografii předkládal ženám a mužům jako důkaz, že je součástí rodiny, a učinil tak, aby vytvořil osobní zisk a uvedl veřejnost v omyl,“ zní v dalším bodě dokumentu.

Obvinění v žalobě zahrnuje pomluvu, narušení soukromí a porušení ochranných známek. Rodina Levievů považuje Simonovo chování za opovrženíhodné, očerňující a ponižující. Advokát rodiny Guy Ophir uvedl pro deník E! News, že je to jen první z mnoha dalších žalob.

Zástupce Simona uvedl pro stejný deník: „Simon věří, že rodina se pouze snaží o publicitu kvůli velkému úsměchu pořadu. Simon změnil své jméno už v roce 2015 a věří, že u soudu bude žaloba smetena ze stolu.“

Simona Krainová se stala terčem podvodníků. Stejnou zkušenost má i populární slovenská komička

Podle dokumentu měl Simon obrat o více jak 10 milionů dolarů několik žen po celém světě tím, že je přiměl vzít si úvěry a kreditní karty na jejich jméno a peníze mu půjčit v údajné svízelné situaci. Navrácení částek už ovšem neproběhlo.

Hayuta odsoudili v Izraeli n 15 měsíců vězení za podvody, ale už v květnu roku 2020 byl po pěti měsících z vězení propuštěn a nyní se brání všem obviněním slovy: „Nejsem podvodník a nejsem falešný. Lidé mě neznají a už mě soudí. Jsem největší gentleman na světě,“ řekl pro Inside Edition.

V tuto chvíli Simon randí s modelkou Kate Konlin a připravuje vlastní randící show. „Byl jsem jen svobodný muž, co chtěl potkat pár holek na Tinderu. Byl jsem překvapený, kolik žen mě chtělo a kolik jich bylo ochotno za mnou cestovat, aniž by mě znaly. Nejsem žádné monstrum, které se ze mě všichni snaží udělat.“ 

Kristina Vodičková , Super.cz


Časová osa článků