Martina Gavriely s partnerem Marcusem a synem

Martina Gavriely s partnerem Marcusem a synem Foto: Archiv M. Gavriely

Plačící těhotná i rodina s dětmi! Martině Gavriely se podařilo zachránit 6 Ukrajinců a dopravit je do Česka

Bývalá moderátorka Martina Gavriely (44) pomáhá i na dovolené. Na Zanzibaru, kde tráví s partnerem Marcusem Tranem a synem Leem dovolenou, se rozhodla, že pomůže skupině šesti ukrajinských občanů s návratem do Evropy. Jsou bez peněz, mají strach o rodinu a letadlo ukrajinské společnosti už pro ně nepřiletělo.

"Ukrajinců je tu víc, ale bohužel tato šestice lidí už nemá finance na to tady zůstávat. Navíc mají strach o rodinu, mají na Ukrajině rodiče, děti, chtějí se o ně postarat, jedna žena je těhotná, je tu pár starších lidí. Cestovní kancelář v jejich zemi pochopitelně nyní nefunguje, letadlo už pro ně nepřiletělo. Navíc neumí anglicky. Je to hodně složité, protože komunikujeme jen díky překladači. Je to pro ně strašně těžké, cítím z nich úplnou bezmoc. Pláčou," řekla Super.cz Gavriely, která se rozhodla, že se jim pokusí zařídit cestu do Česka.

Moderátorka se slzami v očích v přímém přenosu sledovala snímky bombardovaného domu, kde vyrůstala

"Zaalarmovala jsem snad celý Instagram a jsem neuvěřitelně šťastná, že se mi ozvala paní z Čedoku a v úterý všech šest lidí cestovka dopraví do Česka. Jsem neuvěřitelně vděčná a pláču dojetím. Nevím, komu dřív děkovat. Ukrajinci letí za svými rodinami," dodala šťastná Gavriely. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků