Matěj Stropnický a Daniel Krejčík

Matěj Stropnický a Daniel Krejčík Foto: Instagram D.Krejčíka

Život na zámku pro Ukrajince. Solidaritu projevili Stropnický s Krejčíkem i Klus: Kdo pomáhat může, ten pomáhat musí!

Současné dění na Ukrajině není lhostejné téměř nikomu, ani známým tvářím. Politik a novinář Matěj Stropnický a jeho partner, herec Daniel Krejčík, nabídli pomoc ukrajinským obyvatelům a veřejně oznámili, že mohou ubytovat až 20 osob na svém zámku v Osečanech, kde žijí.

„Ozvala se nám zpět česko-ukrajinská organizace, která řekla, že pro nás má lidi, které k nám může ubytovat, takže jsme dostali jejich jména a identifikace a teď čekáme, až za námi přijedou, což by mělo být v nejbližší době, pravděpodobně už zítra,“ svěřil Super.cz Daniel Krejčík.

Šikana ruských dětí v Česku? Dvojnásobná máma Eva Decastelo popsala vlastní zkušenost

Sice už delší dobu sami zápasí s financemi a dělají vše pro to, aby svůj milovaný zámek vůbec zachovali, v těžkých chvílích si ale uvědomují, že i jejich ztížené životní podmínky mohou být v tuto chvíli pro někoho jiného naprostým luxusem a záchranou života.

„Zatím moc nevíme, co všechno to bude obnášet. Spousta lidí nám ale nabídlo pomoc. Jsme zvědaví, jak to budeme zvládat, ale už jsme u nás hostili spoustu lidí, tak tohle zvládneme taky. Myslím si, že kdo pomáhat může, ten pomáhat musí,“ dodává herec.

Pořád bych jen brečela, ale nelitujte mě. Inna Puhajková, která se narodila na Ukrajině, poprvé promluvila

Pomáhají i další celebrity. Například zpěvák Tomáš Klus (36) věnuje peníze z prodeje libovolného CD z e-shopu na nadaci Člověk v tísni. Na nadační fondy přispívají také další známé tváře, třeba prodejem merche. Někteří se vzdávají svého honoráře za divadelní vystoupení či koncerty. Divadlo Bez zábradlí uvede již 4. března benefiční představení Illiady, v hlavní roli s principálem divadla Karlem Heřmánkem ml. (33). 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků