Spojuje se s mladými umělci.

Spojuje se s mladými umělci. Foto: archiv P. Cieplého

Takto vypadá devět měsíců před kulatinami. Petra Janů (69) jubilejní rok oslaví mezigeneračním duetem

Letošní rok čeká Petru Janů (69) mnoho slávy. Letos to bude padesát let, co se pohybuje na hudební scéně. V listopadu pak rockerka oslaví sedmdesáté narozeniny. S fanoušky si to užije na výročních koncertech a vše vyvrcholí koncertem v mekce české hudební popové scény v pražské Lucerně.

Petra Janů splnila sen zesnulému manželovi. Uctila ho dojemným gestem

Kromě příprav na koncerty si „odskočila“ ze své jihočeské chalupy, kde teď pobývá nejčastěji, do Prahy, aby s mladým skladatelem, kytaristou a zpěvákem z Opavy P.E.T.R.E.M neboli Petrem Cieplým natočila novou písničku a k ní i klip.
„Je to mezigenerační singl o tom, že na svět patří ta mladší i ta starší a obě jedna druhé můžou něco dát. My můžeme pochopit ty mlaďochy, i když je to s nimi někdy těžké, a oni zase nemusejí být jen těžce ironičtí a mít ten shovívavý nadhled nad námi,“ nechala se slyšet Janů. „Dělí nás plus minus pár let, každý máme svůj pohled na svět… Každý máme co hledat a co ztrácet…,“ doplnila znění písně jejími slovy.

Petra Janů se raduje: Její domácnost se rozšíří o nového člena

Zpěvačku Petr Cieplý, autor hudby, s textem Petra Harazina oslovil, aniž by čekal, že to bude mít nějakou odezvu. „Dostal jsem kontakt na Petru, nahrávku jsem jí poslal a k mému nadšení se mi ozvala. Měl jsem z toho obrovskou radost. Spolupráce s ní je radost. Ona je nejenom noblesní dáma, ale především úžasná zpěvačka s dokonalým profesním přístupem nešetřil chválou mladý hudebník, který si přístupu ze strany Zlaté slavice velmi váží.

K písničce v produkci známého producenta Borise Carloffa natočila Petra a P.E.T.R. před pár dny v Praze klip ve stylu retra. Původně jej měli točit na podzim, ale kvůli covidovým komplikacím se vše odložilo. Zato teď si natáčení užili, a dokonce se i hodně nasmáli. „To je pro mě důležitý. Mám ráda lidi, kteří mají smysl pro humor a nadhled. Já se dneska na svět už dívám jen takhle. Petrovy nabídky ke spolupráci si moc vážím. Myslím, že téma Odlišný generace je o dnešní době. Prostě mně oslovilo a doufám, že osloví i publikum. Duet si spolu zazpíváme i na mých výročních koncertech, už se na ně moc těším.“ 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků