Takto zdůvodnili čerpání covidových dotací.

Takto zdůvodnili čerpání covidových dotací. Herminapress

Covidové kompenzace čerpala i Tereza Kerndlová: Museli jsme prokázat ztrátu, hájí zpěvačku její manžel

Ve skupině umělců, kteří čerpali kompenzace v době covidové pandemie, byla také Tereza Kerndlová (35). Samotné téma finančních kompenzací rozvířilo vlny sociálních sítí. Navíc fakt, že zpěvačka pobývala v tomto období ve svém druhém domově v jižním Španělsku, nedává některým lidem spát a kompenzační šedesátitisícový bonus popové princezně nepřejí.

Dohady o ceně domu Kerndlové a jeho umístění u dálnice: Manžel se ozval poprvé za 18 let

Kontaktovali jsme jejího manžela René Mayera, který je zároveň i jejím manažerem, aby se k celé záležitosti vyjádřil. „Každý, komu byla přisouzena dotace, musel dokázat prokazatelnou ztrátu,“ hájil se Mayer. „Byly tam koncerty, které nám zrušily. Jsou to už dva roky, tak si konkrétní data nepamatuji. To po mně nemůžete chtít," řekl Super.cz

Skutečnost, že dotační program Covid - Kultura čerpal třeba Jordan Haj, který ve zmíněném období vystupoval v televizní show Tvoje tvář má známý hlas, popudila mnohé. Na tento fakt nejspíš mezi řádky narážel i Mayer.

„Tereza v tu dobu nikde nevystupovala, neměla žádný televizní program, na rozdíl od jiných. Měla moderovat Love Island, měla moderovat Survivor, měla vystupovat ve Tváři. Pojali jsem to tak, že nemůžeme nic dělat, tak jsme odjeli.“

Umělci inkasovali z covidových dotací miliony a čelí kritice: Hon na čarodějnice, zastala se kolegů Nikol Leitgeb

O smyslu udělení kompenzace je Mayer přesvědčen. „Lidé nevědí, že umělec musí platit daně, sociální pojištění a zdravotní pojištění. I když jsme nepracovali. Je důležité si uvědomit, že těch 60 000 jsme museli zpátky odevzdat státu,“ dodal. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků