Podívejte se na designové speciality plastových oken, které podtrhnou originalitu vašeho domova

Moderní plastová okna se těší oblibě pro vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Díky neustálým inovacím ale nabízejí i originální designová řešení, která elegantně dotvářejí celkový architektonický výraz staveb. Podívejte se na některá z nich.
Hloubkové probarvení Acrylcolor dodává oknům luxusní vzhled.

Hloubkové probarvení Acrylcolor dodává oknům luxusní vzhled. Foto: VORLÍČEK-PLAST s.r.o.

Mezi Čechy jsou synonymem pro barevná okna stále především okna s barevnou fólií. Mnohem odolnější a atraktivnější řešení ale nabízí okna s hloubkovým probarvením Acrylcolor®, která před více jak 40 lety vyvinul německý výrobce profilů Gealan.

“Při výrobě s využitím technologie Acylcolor se na vnější stranu profilu plastového okna nanáší vrstva akrylátu, která se neoddělitelně spojí s jádrem profilu,” popisuje princip Roman Vorlíček ze společnosti Vorlíček Okna.

Výsledkem je hedvábně matný barevný povrch mimořádně odolný proti poškrábání i povětrnostním jevům. Na rozdíl od fólií navíc okna s akrylátovým sklem efektivně odrážejí teplo. I v oblíbené antracitové barvě se tak za slunečných dní zbytečně nepřehřívají.

Barvení Acrylcolor vytváří hedvábný efekt a brání přehřívání rámu okna.

FOTO: VORLÍČEK-PLAST s.r.o.

Moderní ostré linie

Dlouhá léta byly nekompromisní linie výsadní doménou hliníkových oken. Nejnovější plastové profily se jim však dokážou přiblížit. Zajímavé řešení představují plastová okna s vnějším hliníkovým klipem. Využití hliníkového klipu zvyšuje odolnost oken, dodává domu nádech exkluzivity a také výrazně zlepšuje jeho tepelně-izolační vlastnosti. Jinou cestou k hranatému designu plastových oken je volba inovativního profilu Gealan Linear. Jeho předností je vedle přímočarého designu a subtilnějšího rámu také relativně nižší cena.

Inovativní hranatý profil Linear se blíží charakteru hliníkových oken.

FOTO: VORLÍČEK-PLAST s.r.o.

Dekor k nerozeznání od dřeva

Milovníci klasiky si na své přijdou díky inovativní řadě dřevodekorů RealWood. Tyto prémiové fólie mají plastickou strukturu, která dřevěné rámy napodobuje tak věrně, že je od skutečného dřeva na první pohled nemáte šanci rozpoznat.

Další tipy na to, co zvážit při výběru oken, najdete na www.radceprodum.cz

Okna s prémiovým dřevodekorem RealWood.

FOTO: VORLÍČEK-PLAST s.r.o. 


Časová osa článků