Jason Priestley a Cindy Sampson

Jason Priestley a Cindy Sampson Foto: Televize Seznam

O 32 let starší, ale zatraceně sexy! Ze správňáka Brandona Walshe z Beverly Hills je soukromé očko

Seriálový hit Beverly Hills 90210 (1990–1999) o sourozencích Brendě a Brandonovi Walshových a jejich sociální bublině ovlivnil teenagery nejen v USA. U nás se začal vysílat pár let po listopadu 1989, a pokud jste ho sledovali, určitě víte, že „správňáckého“ Brandona hrál Jason Priestley.

S někdejším dívčím idolem se teď můžete setkávat na obrazovkách Televize Seznam každý všední den od 16:15 hodin v kanadském komediálním krimi seriálu Soukromé očko (2016-2021). Priestley v něm hraje bývalého hokejového hráče Matta Shadea, který se živí vyhledáváním nových talentů. Když zjistí, že jeden jeho svěřenec bere steroidy, obrátí se na soukromého detektiva.

Tohle mají herci z Beverly Hills 90210 společného se svými postavami: Kdo se topil v dluzích a která hvězda má smůlu v lásce?

Brzy ale zjišťuje, že by byl sám dobrým vyšetřovatelem. Jeho parťačkou se stává Angie Everett v podání kanadské herečky Cindy Sampson.

„Matt Shade má za sebou kariéru profesionálního hokejisty, který se uměl dostat ostatním hráčům pod kůži, a dokázal číst i protihráče. Teď na ledě skončil a začíná druhé dějství jeho života,“ řekl o své postavě Priestley. To do jisté míry připomíná i hercův vlastní život – od idolu náctiletých přes kariéru závodního řidiče až po režiséra… Kanadský rodák Jason Priestley se také nikdy v životě nebál pustit se do druhého či dokonce třetího dějství.

Soukromé očko má celkem 60 epizod a o vyšetřování nejrůznějších případů v něm tak není nouze. Přitažlivost celého projektu spočívá i v interakci obou hlavních protagonistů, kteří se často vzájemně špičkují. Oba jsou totiž svéhlaví a zvyklí jít svou vlastní cestou.

8 hvězd seriálu Beverly Hills 90210: Podívejte se, jak se herci změnili a co dnes dělají

„Angie je zábavná a cynická, ale ne zahořklá,“ řekla Cindy Sampson. „Je to prostě potvora. A protože nás s Jasonem spojuje stejný humor a sarkasmus i v reálu, funguje nám to skvěle i na obrazovce.“

„Během natáčení došlo pouze k jednomu zranění, které si vyžádalo pobyt na nemocničním lůžku,“ dodala se smíchem herečka. Měla na mysli Priestleyho pád z koně, k němuž došlo hned na počátku natáčení, a štáb tak na něj musel několik dnů počkat. Skutečnost, že se Cindy Sampson mohla nepříjemnému incidentu zasmát, jen potvrzuje, že si s kolegou dobře rozuměla a potřebná chemie mezi nimi fungovala na výbornou.

Seriál Soukromé očko někteří přirovnávají k Měsíčnímu svitu (1985-1989), ve kterém excelovali Cybill Shepherd a tehdy ještě vlasatý (a neznámý) Bruce Willis. Co se vzájemného kočkování obou hlavních hrdinů týče, srovnání je určitě namístě.

Brandon z Beverly Hills 90210 skončil po pádu z koně v nemocnici

Podle výkonných producentů Shelley Eriksen a Alan McCullough šel ale Měsíční svit o něco dál - zbořil totiž symbolickou čtvrtou stěnu mezi divákem a postavou, protože jeho hrdinové občas promlouvali přímo k divákům a komentovali probíhající nebo nadcházející děj. „To není náš případ,“ řekla Shelley Eriksen.

Seriál se odehrává v ulicích kanadského Toronta, které tvoří významnou kulisu celého projektu. Soukromá očka mají svou kancelář na jedné z hlavních ulic Queen Street East, ovšem tvůrci diváky během úvodních titulků zavedou pokaždé do jiné části města. 

Super.cz


Časová osa článků