Bob Odenkirk

Bob Odenkirk Foto: AMC/courtesy Everett Collection

Seriálový herec popsal srdeční příhodu, která ho postihla při natáčení: Najednou jsem neměl puls a zešedl v obličeji

Boba Odenkirka (59) si můžete pamatovat jako právníka Saula Goodmana z Perníkového táty. Od roku 2015 je také hlavní hvězdou Volejte Saulovi, prequelu k Perníkovému tátovi. A právě při natáčení šesté řady ho loni v červenci postihla srdeční příhoda.

Pro New York Times oblíbený herec nyní promluvil o děsivých momentech, které také mohly být jeho posledními.

„Od roku 2018 vím, že mám v srdci nahromaděný plak,“ uvedl s tím, že byl u několika kardiologů, ti se ale neshodli na diagnóze, a tak herci radili vyčkat a zatím nedělat nic. Se srdcem prý žádné problémy až do kolapsu neměl," uvedl.

Hvězda Perníkového táty zkolabovala při natáčení: Herec prý zůstává v nemocnici

„Dodělali jsme zrovna scénu, točili jsme celý den, ale naštěstí jsem nešel do svého přívěsu, ale do odpočinkové zóny, kde jsem vždycky hrál video hry nebo jezdil na rotopedu. A prostě jsem zkolaboval. Kolegyně Rhea Seehorn říkala, že můj obličej okamžitě zešedivěl.

Seehorn a Patrick Fabian byli s Odenkirkem v době kolapsu a přivolali mediky, kteří byli na place nonstop. Ti dorazili s defibrilátorem a herce díky bohu oživili. „Puls mi nahodili až napotřetí,“ přiznal Odenkirk.

Boba odvezli do nemocnice v Albuquerque, kde následujícího rána podstoupil operativní zákrok. V září pak fanoušky na sociální síti ujistil, že je zase jako rybička a znovu natáčí. Poslední sérii Volejte Saulovi by měl Netflix uvést v první polovině roku. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků