Do poslední chvíle se neví, jestli herci v Dejvickém divadle odehrají představení. Super.cz

Babčáková popsala nejistotu v Dejvickém divadle. Někdy ani pár hodin před představením neví, jestli bude hrát

V době, kdy divadla zažívají velkou krizi v návštěvnosti, jdou v Dejvickém divadle proti proudu a představují nové divadelní kusy. V souboru, který se proslavil i v televizi díky seriálům Čtvrtá hvězda a Zkáza Dejvického divadla, mají za sebou v září premiéru hry Vina, kterou režíroval Ivan Trojan. Ve hře se objeví také stálá členka souboru Simona Babčáková (49), která se o divadle rozpovídala na premiéře komedie V létě ti řeknu, jak se mám. „Teď zkoušíme hru Richard III. s režisérským duem Skutr (režiséři Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský, pozn. red.).

Hvězda Dejvického divadla aktuálně pracuje více na Slovensku než doma: Teď beru práci já Slovenkám

Na scéně se Babčáková potká s kolegyněmi Denisou Barešovou, Lenkou Krobotovou a Marthou Issovou. „Ve hře budeme čtyři ženy a budeme hrát čtyři královny. Budu hrát tu nejstarší královnu,“ prozradila nám Babčáková na premiéře filmu V létě ti řeknu, jak se mám.
Premiéra shakespearovské hry bude na konci března, ale představení se teprve vyvíjí. „Vůbec netuším, jak to bude vypadat. Jsme na začátku procesu. Zatím jsme si řekli základní věci, významy. Teď nás čekají aranžovačky a hledání, co příběhem chceme říct.“

Babčáková stále cítí v uměleckém světě negativní dopad pandemie. „Je to stále zasažené období. Často ještě odpoledne nevíme, jestli budeme hrát. Covidové testy jsou taková ruská ruleta, někdy to vyjde, někdy ne. Doufám, že to od dubna bude v řádu. Zatím to tak není,“ přeje si Simona Babčáková. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků