Eileen Gu

Eileen Gu Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Je talentovaná, krásná a úspěšná na sněhu i v modelingu: Osmnáctiletá lyžařka budí obrovskou pozornost

Čínsko-americká akrobatická lyžařka Eileen Gu (18) budí v těchto dnech mnoho pozornosti. Svými výkony, ale také rozhodnutím na olympiádě v Pekingu bojovat pod čínskou vlajkou místo té americké.

O mladé lyžařce se mluví jako o obrovském talentu, který se rodí jednou za mnoho let, a - už v jejích osmnácti letech - také jako o legendě. Kromě loňských mistrovských medailí z disciplín halfpipe a slopestyle Eileen jako první žena v historii skočila těžký skok Double Cork 1440.

„Ach bože, mám ještě prsa? Bylo to brutální.“ Olympionička vzpomíná na děsivý pád

Narodila se a vyrostla v USA, její matka Yan pochází z Číny, otec je Američan. Do USA Yan, někdejší lyžařská instruktorka, emigrovala před víc jak třiceti lety a dceru vychovávala jako svobodná matka, uvádí The New York Times.

Do patnácti let Eileen závodila za rodnou zemi, poté oznámila, že dál bude soutěžit za Čínu. Jednou z motivací prý bylo, že chtěla svůj milovaný sport přiblížit mladým čínským teenagerům.

Sexy kočky našich hokejistů: Královna krásy s odebranou korunkou i dcera sparťanské legendy

„Doufám, že prostřednictvím lyžování sjednotím lidi, přispěji k porozumění, vzbudím diskuzi a zasadím se o přátelství mezi národy. Pokud pomůžu mladým dívkám překračovat hranice, splní se tím mé přání,“ uvedla Gu. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků