Italský závodník Fittipaldi v českém filmu.

Brazilskou závodní legendu čeští herci přijali. Natáčení s mistrem světa Formule 1 se povedlo i přes jazykovou bariéru

Dnes večer bude mít v televizi premiéru dlouho očekávaná komedie Stáří není pro sraby. Kromě toho, že se ve snímku objevuje celá řada známých českých herců, tak je film výjimečný v tom, že do něj režisér Tomáš Magnusek obsadil dvojnásobného mistra světa Formule 1 Emersona Fittipaldiho (75).

Režisér Magnusek radikálně zhubl a musel si nechat odstranit převis na břiše: Bylo to jako zip od spacáku

Legendární závodník si zahrál sám sebe, a i když stál před filmovou kamerou poprvé, nebyl nervózní. „Roli mi ušili na míru, hrát sám sebe bylo skvělé,“ usmíval se Fittipaldi, který se netají tím, že má moc rád Českou republiku.

Svou bezprostřednost Fittipaldi předvedl také během zdravice. „Zdravím všechny české fanoušky a kamarády,“ začal jezdec svou řeč a dále uvedl: „Většina z vás možná ví, že mám Českou republiku moc rád. Takže když mne režisér Tomáš Magnusek požádal, zda bych si zahrál v jeho filmu Stáří není pro sraby, nebylo co řešit. S radostí jsem přijal.“

Jedna z největších světových hvězd F1 je v Praze: Tohle je závodníkova nádherná třetí manželka a jejich děti

Fittipaldi zapadl mezi české ostřílené herce, jako je Jiří Krampol (83), Jan Přeučil (85), Rudolf Hrušínský ml., či Luďek Sobota (79). „Já anglicky umím říct jen to, že mám hlad, takže jsem si s panem Fittipaldim moc nepopovídal,“ smál se režisér Magnusek a jedním dechem dodával, že se všechno zvládlo na jedničku a nebyl sebemenší problém: „Pro nás všechny bylo setkání s legendou úžasné.“

Pozitivní zážitky si odnášel i Jiří Krampol, který s Brazilcem v jedné scéně jede autem. „Když sekal zatáčky, měl jsem srdce až v krku,“ usmíval se herec. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků