Berenika Kohoutová ve filmu Řekni to psem

Další psí film na obzoru: Hlavní roli napsala pro Bereniku Kohoutovou její maminka

Milovníky nejlepších přátel člověka jistě potěší, že se do kin chystá další film, kde budou psi hrát jednu z důležitých rolí. Po snímcích Gump - pes, který naučil lidi žít, Tady hlídáme my nebo nejnověji Srdce na dlani jde o romantickou komedii Řekni to psem.

Scénář napsala spisovatelka Irena Obermannová na tělo svojí dceři, herečce Berenice Kohoutové (31), která ztvárňuje hlavní hrdinku.

Šlo to rychle, až se stydí: Berenika Kohoutová zveřejnila zprávy, které si psala s budoucím manželem. Na co ji sbalil?

"Dita je holka, která docela dobře ví, co od života chce, a věří, že se jí to splní. Než ji její kluk Filip překvapí tím, že se s ní rozejde, a místo sebe a miminka, které si plánovala, jí nechá mladého divokého psa, i když psa nikdy nechtěla. Tak se proti své vůli stane součástí pejskařské komunity, která jí vždycky připadala směšná a ulítlá. Kromě toho nesnáší psí exkrementy. A celý příběh začíná právě tím, že do jednoho šlápne," popisuje Berenika.

„Tenhle scénář jsem začala psát, když jsem byla totálně zoufalá a řekla jsem si, že bych potřebovala vidět nějaký milý, romantický film o lásce, kde všechno dobře dopadne. Takže na začátku toho celého byl pocit. Potřeba filmu, který pohladí," vysvětluje Obermannová.

Pandemie jí svatbu nepřekazila: Herečka Berenika Kohoutová se vdala!

Roli sympatického souseda Petra, jenž s Ditou sdílí coby vášnivý pejskař její psí patálie, ztvárnil Štěpán Benoni, nejlepší kamarádku Gábinu hraje Hana Vagnerová, expřítele Filipa představuje Igor Orozovič. Hrdinčinu poněkud excentrickou matku si zahrála Veronika Žilková a v rolích věčně se škorpících sousedů se představí Taťjana Medvecká a Jiří Lábus. Režie filmu se ujal Robert Sedláček. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků