Bořek Slezáček jako mafián Alexej v seriálu Devadesátky

Bořek Slezáček jako mafián Alexej v seriálu Devadesátky Foto: Klára Cvrčková, Česká televize

Slezáček je borec, chválili diváci: Takhle se zrodil mafián Alexej z Devadesátek

Seriál Devadesátky se těší obrovské divácké přízni. Lidé vyzdvihují herecké výkony i skvělou práci maskérů a kostymérů. Proměnou pod rukama uměleckého maskéra Martina Větrovce prošel i Bořek Slezáček (56).

Zahrál si arménského mafiána Alexeje, kterého tvůrci ztvárnili jako zjizveného a na jedno oko slepého.

Mrazivé svědectví ženy, která nakupovala u Jonákové chvíli před vraždou: Seriál Devadesátky oživuje staré vzpomínky

„Objednala se proto čočka, která slepé oko imituje. Nad oko a pod oko se ještě umístila předem vymodelovaná jizva. Zranění představuje říznutí, ale není blíže specifikované, jak o oko přišel. Spíše jde o další prvek dotvářející Alexejovu image, stejně jako jsou třeba typické gangsterské brýle,“ popsal zrod postavy Větrovec.

O tom, jak bude postava vypadat a působit, se Slezáčkem dlouze diskutovali, k hercově radosti měli velmi podobnou představu. Před samotným natáčením probíhala zevrubná příprava, první zkoušky masky se konaly už několik měsíců před zahájením natáčení.

Byla hezká, přes všechny starosti usměvavá, vzpomíná na zavražděnou manželku Jonáka jeden ze zákazníků

„Dělat tu jizvu a oko, to zabralo vždycky dost času, už nevím přesně, ale dvě hodiny jsem před každým natáčením v maskérně strávil určitě. Ale jak jsem říkal, výsledek byl přesně takový, jaký jsem si představoval já, Martin i režisér. Skvělá práce,“ uvedl Slezáček. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků