Sophie Marceau a Pierce Brosnan v bondovce Jeden svět nestačí

Sophie Marceau a Pierce Brosnan v bondovce Jeden svět nestačí Profimedia.cz

Jak dnes vypadá překrásná brunetka z bondovky Jeden svět nestačí, která zavařila Pierci Brosnanovi?

Před kamerou debutovala a zaujala už jako teenagerka filmem Le Boum, hned za jeho pokračování (Le Boum 2) získala první ocenění, prestižní cenu César pro začínající herečku.

Porota se tehdy v osmdesátých letech nemýlila, Sophie Marceau (55) dnes patří k uznávaným francouzským hvězdám mezinárodního věhlasu.

Kosmetické úpravy jí zničily obličej. Byla to největší chyba mého života, říká slavná Bond girl (78)

V roce 1995 pak přišla nabídka, která jí otevřela dveře k publiku po celém světě. Marceau získala roli princezny Isabely ve filmu Statečné srdce s Melem Gibsonem. Následovaly filmy Světlo z ohně, Anna Karenina nebo bondovka Jeden svět nestačí, kde v roli záporačky Elektry King potrápila Bonda Pierce Brosnana.

Herecky je Sophie stále velmi aktivní, věnuje se převážně francouzské filmografii.

Krásná Bond girl žije v Česku. Nikde jsem neviděla tolik opilých jako na vodě v Krumlově, řekla v americké show

Svůj šarm Marceau nevyužila jen před kamerou, ale také před objektivem fotoaparátu. Subtilní brunetka byla a je oblíbenou modelkou, objevila se na obálkách magazínů jako Vogue, Elle, L´Officiel nebo Madame Figaro, stala se tváří luxusních značek jako Dior nebo Guerlain.

Jejím dlouholetým partnerem (1985 - 2001) byl polský režisér Andrzej Żuławski, do jejich vztahu se narodil syn Vincent. Šest let pak strávila po boku amerického producenta Jima Lemelyho, otce společné dcery Juliette. Rozchod oznámili v roce 2014. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků