Anna Shepherd

Anna Shepherd Profimedia.cz

Od 13 let jí šediví vlasy, v pubertě čelila šikaně. Takhle to krásná farmářka vyřešila

Dnes třicetiletá Anna Shepherd z Maďarska zažila jako teenagerka nemilé překvapení. Už jako třináctileté dívence jí začaly šedivět vlasy, což vedlo k mnoha nepříjemným chvílím. Spolužáci si ji začali dobírat a říkat jí hanlivými výrazy jako Cruella (postava ze 101 dalmatinů s bílo-černými vlasy).

„Byla jsem hrozně smutná a bála jsem se, že vypadám staře. Tehdy mi to hrozně podlomilo sebevědomí. Lidé zírali a komentovali mé šedé prameny vlasů,“ vzpomíná krásná farmářka s tím, že tehdy poprosila maminku, aby si vlasy směla nabarvit. „Ale postupem času jsem se naučila své šediny milovat a brát je jako své plus,“ svěřila Anna.

Ve 12 letech jí začaly šedivět vlasy, ubíjel ji pocit trapnosti. Podívejte se, jak žena (26) vypadá dnes

Vlasy si navíc nechala narůst a pyšní se hřívou po kolena. Naposledy byla v kadeřnickém salonu jako čtrnáctiletá, tehdy jí ale vlasy zkrátili na její vkus až příliš a od té doby jí konečky zastřihuje maminka. Prý ne moc často, jednou za pár let.

Kadeře jí nejsou překážkou ani při práci na farmě a na poli, sváže je do culíku či drdolu. „A když je na farmě hodně práce, dokážu se i týden nečesat a je to v pohodě,“ říká.

Jste dcera princezny Diany? Blondýnka ostříhala dlouhé vlasy a změnilo jí to život. Podívejte se proč

Svůj příběh zveřejnila z toho důvodu, že ve společnosti panuje stigma ohledně toho, když mají mladé ženy šediny. „A já bych to ráda změnila,“ dodala Anna. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků