Olga Lounová

Olga Lounová Foto: archiv O. Lounové

Při závodu Dakar šlo o život: Olga Lounová popsala, co všechno se jí stalo

Poslední část Dakaru má před sebou Olga Lounová (41) s Martinem Čábelou. Přes veškeré problémy jsou stále na cestě za cílovou rampou a nevzdávají se. Dali si totiž předsevzetí, že projedou, i když pro ně Rally Dakar nezačala šťastně a během prvních dní museli řešit mnoho problémů.

“Pevně věřím, že se do cíle dostaneme i přes veškeré problémy. Mám na krku amulety pro štěstí od mé rodiny a zatím v každé problematické a někdy i dost vážné situaci zafungovalo tzv. štěstí v neštěstí. Například když nám praskla palivová hadice a benzín stříkal na rozpálený motor pod vysokým tlakem. Včas jsme na to přišli a opravili. Další den nám vyzkratoval kabel od alternátoru a jiný den od startéru, takže bylo štěstí, že se to nestalo v ten samý den a motor nám nevzplál. Bohužel ten den nám ta hadice praskla třikrát a pokaždé na jiném místě, takže nás ty opravy stály drahocenné body,” popisuje Lounová.

Šok a pohmožděniny. Olga Lounová měla v Saúdské Arábii autonehodu

Zpěvačka nezastírá, že se cestovat do Saúdské Arábie obávala. Na místě ale názor změnila. “Během posledních let se tu pro turisty mnohé změnilo. Osobní zkušenost s místními lidmi je naprosto překvapivá. Všichni jsou tu milí. Když vidí, že řešíte nějaký problém, třeba na cestě, okamžitě zastaví a snaží se všemi silami pomoci. Třeba i místní pumpař. Jedna česká posádka neměla drobné na zaplacení v hotovosti a karta jim nefungovala, tak jim pumpař řekl, že to je dárek a nebo že třeba, až se vrátí příští rok, tak to zaplatí. My se zastavili u pastevce velbloudů a ten nám hned nabízel zdarma velbloudí mléko,” dodává Olga.

“Když jsme zapadli, tahal nás místní policista. Když zapadlo naše servisní auto s mechanikem Pandou a Milanem, kteří tady každou noc makají, abychom mohli ráno vyrazit, okamžitě přispěchali místní a auto vytáhli. Když jsme řešili problém s převodovkou, která nám odešla hned po první etapě, tak v místním servisu prodloužili otvírací dobu, aby nám pomohli dojet pro potřebné díly,“ vypočítala.

Olga Lounová se pochlubila závodnickou rodinkou. Mladší brácha (16) i ségra (14) mají adrenalin v krvi

“Dakar byl můj dětský sen. Snad se mi splní i průjezd cílové rampy. Ještě ale není všem dnům konec a může se cokoliv stát a my se tam nedostaneme. Přichází únava, počasí je opravdu pouštní a teploměr stoupá na tropické teploty. Únavu pociťuje nejenom materiál, ale celý tým. Budu ráda, když nám budou všichni držet pevně všechny pěsti pro štěstí,” uzavírá oblíbená zpěvačka. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků