Lucie Bílá k narozeninám dostala dort ve tvaru srdíčka, které ji symbolizuje

Lucie Bílá k narozeninám dostala dort ve tvaru srdíčka, které ji symbolizuje Michaela Feuereislová

Lucie Bílá získala cenu za milión prodaných alb a dementovala zásnuby

Zpěvačka Lucie Bílá (55) má za sebou narozeninový koncert v pražské Lucerně. A podle jejích slov to byla jedna z nejlepších akcí, které za svou kariéru zažila. Nejenže jí v pátek večer tleskala do posledního místa naplněná Lucerna několik minut ve stoje, navíc ještě dostala křišťálovou cenu za prvních milión prodaných alb.

„Byl to neuvěřitelný koncert s úžasnou atmosférou. Nemůžu se vzpamatovat. Byl to zkrátka výjimečný zážitek. Plná Lucerna fanoušků a přátel, bezpočet gratulací,“ svěřila se Novinkám oblíbená zpěvačka, kterou asi nejvíce překvapila jedna z přítomných fanynek. Ta se totiž v průběhu koncertu rozeběhla za zpěvačkou na pódium, vytrhla jí mikrofon z ruky a vyburcovala celou Lucernu, která v následujících okamžicích příjemně zaskočené zpěvačce zazpívala k narozeninám.

„Nevím, co k té slečně říct. Bylo to velké překvapení, ale milé,“ pokračovala Bílá, která v Lucerně pokřtila i své platinové album a DVD Duety na Bílo. Kmotrem zpěvaččina nového počinu byl rocker Petr Janda.

„Bylo mi ctí Lucce pokřtít nové album. Lidi si mě jako kmotra zvou, protože si myslí, že věhlasné jméno jím prodá víc desek. Lucka si mě pozvala, přestože to nemá zapotřebí,“ nechal se slyšet Janda, který se stal prorokem večera. Bílá totiž posléze od ředitele hudebního nakladatelství EMI Vladimíra Kočandrleho dostala křišťálovou cenu za prvních milión prodaných alb.

„Byl to pro mě velký šok. Nečekala jsem ani křišťálové CD za milión prodaných alb, ani to nádherné srdce, které se v závěru koncertu sneslo ze stropu. By to úžasný dárek,“ dodala zpěvačka, která musela přítomným dementovat zprávy o svém zasnoubení. Ty vyvolal nový prstýnek na jejím prstu.

„Je to jen prstýnek k narozeninám. Ten není zásnubní,“ vysvětlila Bílá, která své čtvrteční půlkulatiny s rodinou slavila až v sobotu.

„Měla jsem krásnou oslavu. Dali jsme si každý kus toho překrásného dortu, který jsem dostala na koncertě, a přesto ještě tři čtvrtě zbylo. Tak jsem se rozdělila se všemi kamarády z Otvovic,“ svěřila se Bílá, která prozradila, co dostala od svého partnera Petra Makovičky.

„Petr mi věnoval jízdní kolo. Nádherné. Vzhledem k tomu, že jsem tak málo v přírodě a na vzduchu, je to dar největší. Už máme i vymyšleno, kam budeme spolu jezdit na výlety. Naposledy jsem na kole jezdila s Filipem, když byl malý. Teď jsem na něm pár let nejezdila. To ale nevadí. Mám moc ráda Otvovice i celé okolí. Miluju Český ráj a nechci ho vidět jen z auta. Vše si projedu na kole,“ ukončila zpěvačka. 

Karen Mchitarjan , Super.cz