Adalia Rose Williams (uprostřed) s kolegyněmi youtuberkami na kosmetickém veletrhu v březnu 2018

Adalia Rose Williams (uprostřed) s kolegyněmi youtuberkami na kosmetickém veletrhu v březnu 2018 Profimedia.cz

Zemřela holčička, která kvůli vzácnému onemocnění předčasně stárla. Inspirovala miliony lidí

Zemřela Adalia Rose Williams. Dívence, které bylo diagnostikováno vzácné genetické onemocnění, způsobující předčasné stárnutí, bylo patnáct let.

Hutchinson-Gilfordův syndrom, známý také jako syndrom Benjamina Buttona, byl Adalii diagnostikován ve třech měsících. Organismus holčičky stárl osmkrát rychleji, než je běžné. Se svým osudem se ale dívka statečně prala.

Adalia byla úspěšnou youtuberkou, která motivovala lidi po celém světě. Natáčela videa o oblečení, make-upu, o tom, jak se jí daří v karanténě, jak vaří s babičkou, o svém životě. Aktivní byla i na sociálních sítích.

Odchod rodina oznámila na jejím facebookovém profilu 13. ledna.

January 12, 2022 at 7pm Adalia Rose Williams was set free from this world. She came into it quietly and left quietly,...

Posted by Adalia Rose on Wednesday, January 12, 2022

„Dvanáctého ledna v sedm hodin večer byla Adalia Rose Williams vysvobozena z tohoto světa. Odešla stejně tiše, jako přišla, ale její život tomu byl vzdálený. Zasáhla miliony lidí a její otisk zůstane ve všech, kteří ji znali. Už ji nic nebolí, teď už tančí na hudbu, kterou miluje,“ oznámila rodina a poděkovala všem, kteří měli Adalii rádi a podporovali ji.

„Děkujeme všem lékařům a sestřičkám, kteří o ni roky pečovali,“ doplnila rodina s prosbou o soukromí. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků