K bankovním loupežím dochází v USA nejčastěji v pátek dopoledne

Z nedávno zveřejněných statistik FBI vyplývá, že bankovní lupiči chodí do práce hlavně dopoledne. Nejpopulárnějším dnem k loupeži je pátek a nejvíc bankovních loupeží je spácháno v jižních a západních státech USA.

Lupiči si vloni odnesli při loupežích v bankách, spořitelnách a dalších finančních institucích 43 miliónů dolarů (cca 727 miliónů korun). Nejvíce se lupiči činili na jihu, kde bylo spácháno 1 790 loupeží, ale nezaháleli ani na západě, kde ztrátu utrpělo 1 691 finančních domů.

Nejvíce bankovních loupeží bylo pak spácháno v Kalifornii (805) a v Texasu (464). Naopak nejklidnější práci mají bankovní úředníci v Severní Dakotě, kde se v minulém roce loupilo jen dvakrát. Jak uvádí agentura Reuters, nejvíce loupeží je spácháno na přepážkách lidmi, kteří podají psanou žádost o peníze a vyhrožují zbraní.

Skoro veškerý lup si kriminálníci vybrali v hotovosti a zdá se, že z velké části si peníze ponechali. Ze zcizených 43 miliónů dolarů se podařilo znovu získat jen 8 miliónů (cca 135 miliónů korun). 

Korzo


Časová osa článků