Robbie Coltrane jako Hagrid

Robbie Coltrane jako Hagrid Profimedia.cz

Poznáte ho i bez pověstného plnovousu? Takhle se změnil představitel Hagrida z Harryho Pottera

Představitel polovičního obra Hagrida Robbie Coltrane (71) se stejně jako další z jeho kolegů ze slavné série objeví v potterovském speciálu, který na Nový rok uvede HBO Max.

Účastí udělal radost milionům fanoušků po celém světě. Většina je totiž moc zvědavá, jak se Coltrane v poslední době má. A zdá se, že dobře.

V pořadu se objevil pochopitelně v civilu. Bez plnovousu a bujné kštice by si ho někteří s Hagridem možná vůbec nespojili.

Herec, který ztvárnil Hagrida, skončil na kolečkovém křesle. Trpí neustálými bolestmi

Robbie trpěl v minulosti kloubním onemocněním osteoartritidou. V roce 2019 vyšlo najevo, že je připoutaný na kolečkové křeslo a bez pomoci vůbec nemůže chodit. Nemoc mu působila velké bolesti, než podstoupil operaci, při které mu vyměnili kolenní kloub.

„Trpěl jsem bolestmi 24 hodin denně. Neměl jsem v koleni žádné chrupavky, rozpadly se. Bylo to příšerné. Operace mi úplně změnila života. Ulevila mi od bolesti a konečně se vyspím,“ uvedl loni pro magazín Radio Times.

V roce 2016 řekli lékaři herci, že musí zhubnout, jinak skončí ochrnutý. Tehdy šel do sebe a opravdu zhubnul, nemoc ho ale sužovala dál.

Mrkněte, jak se změnila dvojčata Parvati a Padma z potterovské série: Dnes by Harryho s Ronem do tance nutit nemusely

Coltrane je navzdory zdravotním problémům stále herecky aktivní. V posledních letech ho diváci mohli vidět například v minisériích National Treasure a Urban Myths, ve které se objevil také jeho kolega z Harryho Pottera Rupert Grint.

Na Robbieho a další hvězdy se můžete těšit v potterovském speciálu HBO Max už 1. ledna. A pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, jak dnes herec vypadá, nahlédněte do naší galerie. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků