Internet 5G konečně i na doma. Sami si ho zapojíte a můžete hned surfovat!

O2 rozjelo další akci – 5G internet na doma. Přivede stabilní připojení do půl milionu domácností. V čem je 5G lepší než ostatní internety? V rychlosti, stabilitě a jednoduchosti instalace. O2 5G Box stačí jen připojit do zásuvky a být v dosahu 5G nebo 4G sítě. V prodeji je od 3. ledna 2022.
Internet 5G konečně i na doma

Internet 5G konečně i na doma Foto: 02

Chování lidí na internetu se v uplynulých letech dramaticky změnilo. Pracují a učí se z domova, sledují videa na streamovacích službách a hrají online hry. S novými trendy přicházejí i zvyšující se nároky na stabilní a rychlé připojení, a Wi-Fi od lokálních poskytovatelů už tedy zákazníkům často nestačí.

V mnoha oblastech bohužel není dostupný kvalitní přístup k internetu. Třeba malí lokální poskytovatelé bezdrátového internetu často využívají zastaralé technologie, jejich připojení nezvládá nápor ve špičkách a k jeho zhoršení dochází také při nepříznivém počasí,“ vysvětluje Martin Čejka, ředitel fixních služeb v O2. Podle aktuálního měření DSL.cz přitom průměrné rychlosti u drobných poskytovatelů bezdrátového internetu nepřesahují 27 Mb/s.

Na zvyšující se potřeby domácností reaguje O2 posilováním své fixní i mobilní sítě. Od ledna tak na český trh uvádí první 5G modem – O2 5G Box. Nabízet ho plánuje v lokalitách s dostupnými sítěmi 5G nebo 4G, kde doposud chybělo pokrytí dostatečně rychlým internetem. 5G internet může být pro mnohé domácnosti spolehlivým a pohodlným řešením problému s rychlostí a stabilitou jejich současného internetového připojení. Jeho dostupnost si lze ověřit na www.zrychlujeme.cz.

Objem přenesených dat v síti O2

FOTO: O2

O2 5G Box – připojen hned

Svým majitelům nabídne O2 5G Box nejen atraktivní design, ale především výkonnou Wi-Fi 6, díky které se k novému modemu může připojit až 30 zařízení. „Zprovoznění O2 5G Boxu je přitom velice snadné a zvládne ho opravdu každý. Stačí vyndat modem z krabice, zapojit ho do zásuvky a můžete hned začít surfovat,“ říká Markéta Popelková, produktová manažerka z O2. Návštěva technika a vrtání nejsou vůbec zapotřebí.

Nové zařízení přináší do českých domácností stabilní a rychlý internet vzduchem s rychlostí 50 Mb/s. To je rychlost, která odpovídá nejoblíbenějšímu tarifu mezi zákazníky O2 a bez problémů uspokojí potřeby běžné domácnosti. „S pokračujícím pokrýváním Česka sítěmi 5G, modernizací a zvyšováním kapacity naší mobilní sítě plánujeme do budoucna rychlosti navýšit,” dodává Čejka.

Nový O2 5G Box

FOTO: 02

Připojení s rychlostí 50 Mb/s vyjde na 399 korun měsíčně a pořídit si jej může 500 tisíc domácností, na jejichž adresách není momentálně dostupný rychlejší internet. Do konce roku pak O2 plánuje dostupnost díky pokračující výstavbě 5G navýšit na 900 tisíc domácností. Nové možnosti však nepřicházejí jen v lokalitách s dostupným 5G internetem na doma. Zájemci o rychlejší internet si mohou rychlost na své adrese snadno ověřit na webu www.zrychlujeme.cz


Časová osa článků