Kdo jsou partnerky nejbohatších mužů světa?

Kdo jsou partnerky nejbohatších mužů světa? Profimedia.cz

Pianistka, lékařka, pilotka. Toto jsou partnerky nejbohatších mužů světa

Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Elon Musk, Bernard Arnault, Bill Gates, Warren Buffett... jména, z nichž alespoň jedno slyšel každý z nás. Jde o šest nejbohatších mužů světa za rok 2021 (podle magazínu Forbes). Kdo jsou jejich manželky a partnerky?

Jeff Bezos v roce 2019 po třiadvaceti letech manželství ohlásil rozvod s MacKenzie Bezos, provdanou Scott. Mají spolu čtyři děti. Aktuální partnerkou zakladatele Amazonu je novinářka, moderátorka, herečka, velká fanynka Leonarda DiCapria a podnikatelka Lauren Sánchez. V roce 2016 spoluzaložila produkční firmu specializující na filmování z helikoptéry. Stroje i sama pilotuje.

Exmanželka nejbohatšího muže světa se znovu vdala. Vzala si učitele, Bezos gratuloval

Majitel impéria zastřešujícího značky jako Dior, Givenchy, Guerlain, Sephora, Dom Perignon nebo Hennessy Bernard Arnault je s manželkou Hélène Mercier ženatý od roku 1991. Seznámili se díky hudbě, Arnault je milovníkem klasiky a Mercier je světově proslulou pianistkou. Pochází z Kanady, mají spolu tři syny. Další dva potomky má podnikatel z předchozího manželství.

Mark Zuckerberg a jeho žena Priscilla Chan se seznámili v době, kdy budoucí spoluzakladatel Facebooku studoval na Harvardu. Vzali se v roce 2012, o tři léta později se stali rodiči dcery. Chan rovněž na Harvardu studovala biologii a poté na Kalifornské univerzitě medicínu, věnovala se pediatrii. V roce 2016 založila neziskovou organizaci The Primary School podporující vzdělávání dětí a prenatální péči.

Foto z obřadu: Miliardáře Janečka a jeho lásku Lilii oddala farářka ze StarDance. Tohle jsou jejich prstýnky

Warren Buffett je jedním z nejúspěšnějších investorů v dějinách. Bezesporu zajímavý profesní život vyvažuje i ten osobní. Jeho manželkou je někdejší číšnice lotyšského původu Astrid Menks, která se s Buffettem vídala už v době, kdy byl ženatý s první ženou Susan Thompson. S tou měl podnikatel otevřený vztah a byla to právě ona, kdo mu představil Astrid. Trojice údajně dokonce posílala společná vánoční přání. V roce 2004 Susan zemřela, Astrid si byznysmen vzal o dva roky později.

Larry Page je jedním ze zakladatelů Googlu. O jeho ženě Lucindě Southworth se toho mnoho neví. Veřejnou pozornost nevyhledává, soukromí si chrání. Vzali se v roce 2007 na karibském ostrově dalšího amerického miliardáře Richarda Bransona. Mají dvě děti. Sestrou Lucindy je herečka Carrie Southworth.

Paris Hilton se vdala! Takhle to vypadalo na svatbě miliardářské dědičky. V luxusní róbě byla nádherná

Sergey Brin je druhým zakladatelem Googlu, společnost s Pagem založili v roce 1998. Manželkou Brina je podnikatelka Nicole Shanahan. Mají spolu dceru. Z prvního manželství s vědkyní a podnikatelkou Anne Wojcicki má Brin ještě syna a dceru.

Manželkou desátého nejbohatšího muže světa roku 2021, indického podnikatele a ropného magnáta Mukeše Ambaniho, je Nita Ambani. Filantropka, sběratelka umění a také spolumajitelka kriketového týmu Mumbai Indians. Vzali se v roce 1985 a mají tři děti. Nita byla první Indkou, která se stala členkou Mezinárodního olympijského výboru.

Dcera Billa Gatese, úspěšná jezdkyně Jennifer, se vyjádřila k rozvodu rodičů: Tohle fanouškům vzkázala

Na špičce nejbohatších lidí světa zůstávají také Bill Gates a Elon Musk. Gates a jeho žena Melinda letos po 27 letech manželství oznámili rozchod a po boku spoluzakladatele Microsoftu se zatím neobjevila žádná nová partnerka.

Elon Musk se před pár týdny rozešel s matkou svého nejmladšího syna, hudebnicí Grimes. I on je nyní oficiálně single. Má celkem šest dětí, prvorozený syn zemřel v roce 2002 v pouhých deseti týdnech života na syndrom náhlého úmrtí kojenců. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků