Pěstírna marihuany 15letého hocha vyhazovala pojistky v širokém okolí

13. prosince 2010 15:01, West Midlands

Policie tento týden zatkla teprve patnáctiletého chlapce z anglického Staffordshire, který si ke kapesnému vydělával i svou vlastní pěstírnou marihuany. Na jeho výnosnou činnost se přišlo až po sérii výpadků elektrického proudu v posledních dnech v okolí. Bez elektřiny se ocitlo na 300 domácností, včetně celé základní školy.

Poté, co se energetická společnost rozhodla celou situaci prozkoumat, její zaměstnanci lokalizovali místo, kde k výpadkům elektřiny dochází. Jednalo se o opuštěný obchod na rohu ulic Kimberly Road a Belmond Road. Uvnitř budovy se pak našla rozsáhlá pěstírna konopí.

Policisté poté vystopovali, že je za pěstírnu zodpovědný patnáctiletý chlapec, Ten byl zanedlouho zatčen v nedaleké uličce a byl obviněn z podezření na pěstování konopí.

„Policisté byli povoláni k prozkoumání oblasti. Poté, co se dostali do objektu, objevili pěstírnu marihuany s přibližně 300 rostlinami,“ uvedl policejní seržant John Hazeldine.

Stovky domácností se minimálně šestkrát v průběhu osmi dní musely potýkat se zhruba dvouhodinovým výpadkem proudu. Místní základní škola Etruscan musela předčasně poslat žáky domů.