Milan Peroutka dostal novou šanci.

Milan Peroutka dostal novou šanci. Foto: Divadlo Metro/Jaroslav Hauer

Nejlepší dárek letošních Vánoc nenašla bývalá hvězda Tváře pod stromečkem. Tohle ho nejvíc potěšilo

Lepší dárek k Vánocům si Milan Peroutka (31) nemohl přát. Mladý umělec se dosud realizoval jako herec v seriálech a muzikálech. Teď přišla nabídka na činohru.

„Milanovi jsme nabídli roli syna ve skvělé britské komedii Už tě mám dost pod režijním vedením Antonína Procházky. Milan hraje takového floutka, fotbalistu, syna Saši a Lídy Rašilovových. Hodně si sedli a je skvělé pozorovat je při zkouškách,“ prozradil producent a ředitel Divadla Metro Jiří Turek.

Odchod ze Snídaně se projevil na jeho figuře. Peroutka nikdy neměl tak napumpované svaly

Svůj činoherní debut bývalý moderátor Snídaně s Novou odehraje v nově zrekonstruovaném Divadle Metro. „Tohle je legendární pražská scéna. Tady hrála taková jména jako Boris Rösner, Alois Švehlík, Jiří Štěpnička, Jan Přeučil a další, ale i Stella Zázvorková. Ta tu hrála i své úplně poslední představení. No a teď budu mít tu čest, že tu budu hrát taky,“ svěřil se Super.cz Milan, který nás nově zrekonstruovaným divadlem provedl.

Moderátor Snídaně s Novou si musel ostříhat háro. Co pro něj bylo poslední kapkou?

Na novou tvůrčí příležitost se těší. „Moc si to užívám, miluju humor, komedie a musím říct, že jsme skvělý tým. Kromě nás s Rašilovovými tam bude ještě Míla Mejzlík, kterého až diváci uvidí, tak se možná i počůrají smíchy, pak je tam Martin Kraus, Martin Písařík a Denisa Nesvačilová. Je to velká pohoda a bezva tým. Už se na to moc těším. Startujeme 27. února, kdy máme premiéru a vyjedeme s tím i po vlastech českých a moravských. Už teď si lidi můžou na webu divadla kupovat lístky,“ svěřil se Milan Peroutka, který má práce až nad hlavu.

Hraje v muzikálech, koncertuje s kapelou, a do toho před Vánoci natočil i jednu zajímavost pro Českou televizi. „Zatím je to ještě tajné, ale diváci to už v lednu uvidí. A malou část jsme točili i tady v Metru,“ dodal Milan Peroutka. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků