Emília Vášáryová nabádá k zodpovědnosti.

Emília Vášáryová nabádá k zodpovědnosti. Foto: Peter Frolo

Emília Vášáryová prodělala covid. Její názor na očkování je jasný

Herečka Emília Vášáryová ani na vteřinu neuvažovala o tom, že by se nenechala očkovat. Jak sama říká, k vakcinaci má kladný vztah.

„Narodila jsem se během druhé světové války. Byly jsme děti, které neměly žádné vitamíny, odolnost, měly jsme nemoci z podvýživy. Pokud by nás v té době neočkovali, tak tady nejsem. Jsem ráda, že nás rodiče nechali naočkovat, neměli důvod jednat jinak,“ řekla Super.cz.

„Nemohli nás neočkovat proti tuberkulóze, neboť dva spolužáci v naší třídě na tuto nemoc zemřeli a nemoci podlehly i jejich maminky. V padesátých letech se na tuto nemoci běžně umíralo,“ uvedla.

Vášáryová má za sebou třetí dávku a covid i prodělala.

Emília Vášáryová má covid. Mou sestru nakazila lhářka v Praze, uvedla Magda Vášáryová

„Až po třetí dávce se u mě objevila reakce. Ale nelituji toho. Mám za sebou i nákazu covidem, a tak jsem tzv. sanovaná a doufám ve vše dobré. Důvěřuji lidskému rozumu, vědě, všemu dobrému, co nám poskytuje toto století. Nemám důvod pochybovat,“ dodala hvězda filmu Pelíšky.

V neposlední řadě jí očkování usnadňuje práci. V jejím případě naposledy šlo o natáčení druhého dílu filmu Šťastný nový rok, které probíhalo hlavně v Chorvatsku. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků