Emanuele Ridi

Emanuele Ridi Michaela Feuereislová

Snad nebude jeho krásná přítelkyně o Vánocích zklamaná: Udělat mi radost dárkem není jednoduché, přiznal kuchař Ridi

Emanuele Ridi (49) slaví v Praze italské i české Vánoce. V Česku žije skoro 30 let, a tak si zvykl na Ježíška a Štědrý den, oproti tomu Italové slaví primárně 25. prosince, kdy dětem nosí dárky Babbo Natale.

„Díky tomu, že nejsem sám a mám partnerku, tak se zastavíme u jejích rodičů a uděláme si tam české Vánoce, u mě si děláme italské,“ řekl Super.cz známý kuchař a majitel restaurace. České tradiční vánoční pokrmy příliš nevyhledává, ale zvykl si. „Bramborový salát si dám, kapra moc nemusím, ale kousek zvládnu, raději mám řízek,“ usmívá se.

Emanuele Ridi promluvil o své krásné brunetce: Co říká na svatbu a žárlí stejně jako před lety?

„U sebe doma dělám ryby a mořské plody, mám rád ústřice, humra a většinou něco dražšího a speciálního. Tak to mají asi všechny rodiny, že si na Vánoce dopřejí to, co si běžně nedávají,“ říká.

Podle italských tradic připravuje na Vánoce kohouta. „25. prosince mám rád polévku z kapouna nebo nadívaného kapouna, kterého děláme i u nás v restauraci, takže si ho dáme rovnou tam. A výhodou je, že se tam můžeme sejít ve větší skupině. Vařit jen pro dva je dost práce a hodně toho zbyde,“ krčí rameny kuchař.

Dojemný vánoční dárek od manžela: Lucie Křížková se pochlubila, co přišlo dětem z vězení

Jak vybírá dárky pro své blízké a partnerku Sáru? „Poslouchám, co mi říká v průběhu roku a pak se vždycky na Vánoce trefím, ale raději dárky dávám, než dostávám,“ říká Ridi. „Kolikrát se lidi snaží a pak jsou z mé reakce zklamaní, protože neumím předstírat, že jsem nadšený, když nejsem,“ přiznává.

„Skoro nikdy nejsem spokojený, větší radost mám, když vidím radost v očích těch, které obdaruji. Udělat mi radost dárkem, není jednoduché,“ dodává se smíchem. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků