Hana Holišová obdivuje Martu Kubišovou.

Hana Holišová obdivuje Martu Kubišovou. Foto: Super.cz/Profimedia.cz a Letní scéna Musea Kampa

Ve Tváři se často měnila ve slavné kolegyně. Proměna Holišové v Kubišovou bude něčím unikátním

Po životopisných hrách Meda a Werich, inspirovaných velkými osobnostmi Medou Mládkovou a Janem Werichem, přichází Letní scéna Divadla Kampa s novou hrou Marta. Divadelní recitál vzniká k osmdesátinám Marty Kubišové a titulní role národem milované zpěvačky se zhostí Berenika Kohoutová (30) a Hana Holišová (41).

A jak k herecké výzvě ztvárnit na jevišti symbol sametové revoluce přistupuje druhá jmenovaná umělkyně? „Těžko se na toto téma mluví, mediální obrazy jsou vždy nějak zkreslené a já paní Martu Kubišovou neznám osobně, ale vždy jsem ji vnímala jako krásnou ženu, charismatickou, s ojedinělým hlasem, s tajemstvím v očích a zároveň jako člověka, který si zachovává svou tvář a zůstává normální a svůj za všech okolností, které v jejím životě byly tak různé a složité,“ nechala se slyšet Holišová a jedním dechem dodala: „V tuto chvíli samozřejmě netuším, jaká ´naše Marta´ bude, ale budu to vždycky brát jako poctu této ženě za to, že je, jaká je, a pro mě je čest a radost u toho v tak milé společnosti být.“

Na divadle se promění v Martu Kubišovou. Hrát symbol sametové revoluce je pro Kohoutovou životní výzva

Na rozdíl od Kohoutové, která si zahrála v představení Werich, se Holišová na Letní scéně dočká premiéry. „Viděla jsem na Kampě představení Meda. To mě velmi oslovilo a musela jsem jít znovu, protože svět, který se mi v tom představení odehrával před očima, mi učaroval a mělo to pro mě velkou sílu. Byl to pro mě silný zážitek. Téma, jeho zpracování, výkony a TO místo... Byla jsem okouzlena a v dobrém smyslu slova jsem kamarádům a kolegům záviděla, že u něčeho takového můžou být,“ odpovídá herečka a zpěvačka, známá ze seriálu Ulice a televizní show Tvoje tvář má známý hlas. „Vůbec by mě nenapadlo, že se tady za pár měsíců potkáme při této příležitosti,“ dodala Holišová.

Narozeniny Marty Kubišové mohly skončit tragicky. Osudným se jí málem stal narozeninový dar od fanouška

„Paní Martu obdivuji, je to silná osobnost a charismatická žena, která v mých očích zůstává sama sebou, ať už se kolem ní dělo, co se dělo. Proto to svádí k možná k patosu. K tomu, doufám, nedojde. Tohle představení bude, věřím, krásné, protože jsem obklopená skvělým týmem lidí,“ dodala Hana Holišová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků