Tim Rice v Praze shlédl představení Jesus Christ SuperStar

Tim Rice v Praze shlédl představení Jesus Christ SuperStar Foto: M.J.Polák

Světová muzikálová hvězda, držitel Oscara Tim Rice přiletěl do Prahy

Držitel Oscara za texty k animovanému filmu Alladin, autor textů k muzikálům Jesus Christ SuperStar nebo Evita Tim Rice (66) přiletěl do Prahy. Navštívil "Ježíše", českou verzi svého veledíla, v Hudebním divadle v Karlíně.

"Pan Tim Rice je v Praze na soukromé návštěvě a při té příležitosti projevil zájem zhlédnout českou verzi muzikálu Jesus Christ SuperStar," řekl Novinkám tiskový mluvčí Hudebního divadla Karlín Tomáš Matějovský.

Time Rice povečeřel s ředitelem divadla Egonem Kulhánkem a také Michaelem Prostějovský, který Riceův text přebásnil do češtiny.

"Představením byl unešen a nadšen tak, že se zúčastnil i děkovačky, pochválil současné provedení Ježíše a nakrátko se setkal s herci a tvůrčím týmem," dodal Matějovský.

Time Rice je velkou světovou hvězdou. V roce 1993 získal Oscara za texty pro animovaný film Alladin, v roce 1994 napsal spolu s Eltonem Johnem písničky pro animovaný film Lví král.

Vedle psaní libret se věnuje i nadále skládání písňových textů – jeho texty zpívali například Elvis Presley, Cindy Lauper nebo Celine Dion. Je podepsán pod texty k muzikálům Jesus Christ SuperStar a Evita. Ve spolupráci s bývalými členy skupiny ABBA vytvořil muzikál Šachy.

V roce 1994 byl povýšen britskou královnou Alžbětou II. do rytířského stavu. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků