Luděk Sobota si nadělil dárek, vydal knížku.

Luděk Sobota si nadělil dárek, vydal knížku. Michaela Feuereislová

Luděk Sobota na současnou pandemickou situaci nenadává. Překvapí vás, proč mu vyhovuje

Dva roky před osmdesátkou populární komik ukázal, že se toho nebojí. Na křtu své knihy se Luděk Sobota nešetřil, popíjel bublinky, pivko a panáky, stoupl si i za pípu. Po dlouhé době se ukázal ve společnosti, a tak si to náležitě užil.

Dlužno říct, že nemusel nikam jezdit. Bar ve smíchovském sportovním areálu, kde se akce konala, vlastní jeho syn Láďa a herec bydlí nedaleko. I když mu táhne na osm křížků, cítí se v pohodě, ani covid se ho zatím nedotkl. Čeká na třetí dávku očkování.

Ze zákulisí natáčení legendární komedie Jáchyme, hoď ho do stroje. Co o slavném filmu nevíte?

„Mně tahle situace celkem vyhovuje, protože já jsem trošku línej, takže mi to docela nevadí. Pro mě za mě by mohl být lockdown,“ přiznal nám Luděk Sobota (78), který ze své knihy Paraziti mezi námi přečetl ukázku. Potom si s chutí poslechl oblíbený hit v podání jeho autora Viktora Sodomy. Ten mu zazpíval a zabrnkal na kytaru Papouška Kakadu.

Zabrousili jsme i na téma Vánoce, zajímalo nás, jestli má už nějaké dárky. „Nemám a mít nebudu, žena si je kupuje sama, zabalí si je a dá pod stromek. Takhle to už funguje řadu let.“

A konec roku, jak bude slavit silvestra? „Já jsem neslavič, ale silvestra asi oslavíme tady,“ řekl Super.cz Luděk Sobota. 

Vlaďka Merhautová , Super.cz


Časová osa článků