Které známé osobnosti nás v roce 2021 navždy opustily?

Které známé osobnosti nás v roce 2021 navždy opustily? Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová a Herminapress

Poslední sbohem Šafránkové, Maciuchové, Žbirkovi, Nedvědovi… Zavzpomínejte na známé tváře, které nás letos opustily

Vánoční svátky jsou nejen časem rodinných setkání s blízkými, ale také vzpomínáním na ty, kteří už nejsou mezi námi. I letos do uměleckého nebe odešla celá řada známých osobností. Zavzpomínejte si s námi na známé tváře, jež nás v roce 2021 navždy opustily.

Rodina, blízcí lidé, kolegové, přátelé i fanoušci se letos rozloučili s milovanými herečkami Libuškou Šafránkovou (✝68), Hanou Maciuchovou (✝75), Ninou Divíškovou (✝84) či Blankou Bohdanovou (✝91). Trampské písně už nikdy nezazpívají a nezahrají ani František Nedvěd (✝73) či Tony Linhart (✝80).

Rozloučení s Mekym Žbirkou: Sbohem mu přišly dát desítky kolegů i prezidentka Čaputová

Vzpomínat se bude i na legendární šansoniérku Hanu Hegerovou (✝89), zpěváka Mekyho Žbirku (✝69), skladatele Ladislava Štaidla (✝75), písničkáře Jana Vodňanského (✝79) a zpěváka Víťu Vávru (✝68). Příliš brzy odešli do hudebního nebe zpěvák David Stypka (✝41), kytarista Honza Štrup (✝39) nebo zakládající člen skupiny Argema Zbyněk "Bobr" Horák (✝57).

Ráda se smála, a smála se krásně. Letití přátelé vzpomínali na Libuši Šafránkovou

Vzpomínky diváků putují také směrem ke slavným hercům a režisérům, pro které byl rok 2021 bohužel posledním - jsou to slovenští herci Milan Lasica (✝81) a Andrej Hryc (✝71), herec Ladislav Potměšil (✝75) a režiséři František Filip (✝90) a Jaroslav Hanuš (✝70). Navždy nás opustili také moderátoři Otakar Černý (✝77) a Eduard Hrubeš (✝84) a moderátorka Eva Jurinová (✝67)

Další známá jména, která nás letos navždy opustila, si připomeňte v galerii. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků