Aleš Brichta Super.cz

Koncertovat bude i na kolečkovém křesle: Zdravotní stav Aleše Brichty není dobrý, denně polyká hromady prášků

Zdraví má už roky podlomené, ale koncertovat rozhodně nepřestane. "Už to není o tom, že bych tajtrlíkoval na pódiu. Vezmu si tam židli a zpívám. I kdyby to mělo být kolečkové křeslo, tak nepřestanu. Hlas mi pořád funguje," řekl Super.cz rocker Aleš Brichta (62).

V plánu má hostovat i na oslavách 40. výročí kapely Arakain, s níž léta vystupoval. "Není to problém, ale nebudu hrát s Arakainem po určitých zkušenostech, ale vystoupím s Aleš Brichta projektem," upřesnil muzikant, který pravidelně koncertuje buď s triem, anebo s celou formací. "Samozřejmě nebyly ty velké festivaly a zatím nám odpadly dva nebo tři koncerty na konci roku," upřesnil.

Aleš Brichta se při polykání prášků začal dusit a zlomil si nos. Odvezla ho záchranka

"Zdravotně jsem na tom pořád stejně, ale už tam odmítám poskakovat. Odzpívat to vsedě není žádný problém. Byl jsem kdysi na koncertě Jethro Tull a Iana Andersona tam přivezli na kolečkovém křesle. Těžká pohoda, takže se s tím taky nebudu párat," míní.

Během rozhovoru si pochvaloval i to, jak o něj pečuje jeho mladá manželka Joanna, která ho všude doprovází, vyvařuje mu a hlídá, aby poctivě bral svoje léky. "Vždycky, když si mám ráno vzít tu hrst, bojím se, že budu zvracet. Když tu hromadu spolknu, bolí mě žaludek a musím si vzít ještě helicyd," popisoval Brichta, který je relativně spokojený a vadí mu jen to, že se nesmí kouřit v hospodách, což velmi expresivně popsal v našem videu. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků