Trailer na film Tři přání pro Popelku Video: BontonfilmCZ

První ukázka nadabované verze norské Popelky. Líbí se vám víc než legenda se Šafránkovou?

Vánoční svátky jsou každý rok neodmyslitelně spjaty s pohádkou Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou (✝68) a Pavlem Trávníčkem (71). Legendární pohádka Václava Vorlíčka (✝88) se letos dočkala nového zpracování a o svátcích zamíří do kin pod názvem Tři přání pro Popelku.

Moderní velkolepou verzi natočili Norové, kteří Vorlíčkovu Popelku milují a troufli si ji téměř po padesáti letech převyprávět. V severské poctě nechybí scenérie nefalšované norské zimy a divokých zasněžených hvozdů. Do pohádky se vrací i Pavel Trávníček, a to prostřednictvím českého dabingu. Herec propůjčil svůj hlas jedné z postav, v původním filmu byl přitom předabován.

Líbí se vám norská Libuška Šafránková? Takhle vypadá hlavní hrdinka skandinávských Tří oříšků pro Popelku

V roli Popelky se představí norská hudební hvězda Astrid S, jednu z vedlejších postav pak ztvárnil Kristofer Hivju známý jako Tormund ze série Hry o trůny.

„Dostat příležitost a privilegium hrát Popelku v nové verzi Tří oříšků pro Popelku je prostě sen. Celé moje dětství jsem se každé Vánoce dívala na původní českou Popelku, neboť se u nás v Norsku stala součástí vánočních tradic. Je to role, ke které člověk přistupuje s maximální pokorou. Popelku a její příběh mám moc ráda a doufám, že lidé budou chtít naše nové zpracování vidět a bude se jim líbit,“ řekla ke svému hereckému debutu Astrid Smeplass, známá jako Astrid S, jež kvůli roli podstoupila trénink jízdy na koni i výcvik lukostřelby.

Norové si vystřelili z oříšků Popelky Šafránkové! Televize musela uklidnit vyděšené diváky

V příběhu odvahy, lásky, dobrého srdce a magie bude Popelka po smrti svého otce znovu bojovat s tyranskou macechou a nevlastní sestrou, překazí lov třem mladíkům a díky kouzelným oříškům se zúčastní úchvatného plesu, kde získá princovo srdce a na útěku ztratí svůj střevíček.

Znáte pikantnosti ze Tří oříšků? Popelku neměla hrát Šafránková, macecha všechny vypekla a Doře ošklivka nevadila

„Václav Vorlíček o slávě své Popelky a její oblibě v Norsku věděl a fanoušků tam si velice vážil. Osobně jsme se spolu účastnili norské premiéry digitálně restaurované verze jeho původního díla. Tam jsme se také setkali s norskými producenty, s nimiž pan Vorlíček jednal o podobě nové Popelky. Remaku pan Vorlíček velice fandil, ale zároveň z něj bylo cítit, že si je jistý tím, že jeho mistrovství stejně překonat nelze,“ prozradil Pavel Berčík z Evolution Films, který licenci na remake společně s norskými producenty vyjednal s autory původní Popelky. 

Které pohádce o Popelce dáte přednost?

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků