Markéta Hrubešová peče jen proto, aby o svátcích provoněla dům.

Markéta Hrubešová peče jen proto, aby o svátcích provoněla dům. Foto: FTV Prima

Desítky druhů vánočního cukroví Hrubešová rozhodně nepeče. Gastro kouzelnice svým přístupem překvapí

Veřejnost ji vnímá snad více jako kuchařku než jako herečku. Markéta Hrubešová (49) je autorkou několika kuchařských knih, prováděla spoustou televizních pořadů o vaření, pořádá kurzy vaření a gastro prezentace. Člověk by si mohl myslet, že během Vánoc tahle gastro kouzelnice připravuje mnoho druhů vánočního cukroví a kuchyň během adventu prakticky neopouští. No není tomu úplně tak.

„Já peču, jen aby zavoněl dům. Upřímně řečeno, já na to moc nejsem. Mám raději slané věci, maso, zeleninu. Pečeme s dcerou, ale uděláme jen pár rohlíčků, kakaových salámků, což je cukroví podle mojí babičky. A možná ještě pár kokosových kuliček. Víte, u nás to pak leží a všude, kam přijdeme, je toho plno. Mně stačí dva tři kousky za celý Vánoce. Pak je to přesně to plýtvání a vyhazování,“ prozradila Markéta.

Hollywoodské hvězdy rozsvítily svá sídla za miliony: Mrkněte se, jak nazdobily domy Kim, Kylie nebo Britney

V domácnosti nesnáší plýtvání. „Já mám úplně jednoduchý systém, já chodím nakupovat každý den a koupím jen to, co opravdu spotřebujeme, denně vařím z čerstvého a z toho, co máme doma, aby nic nezůstávalo,“ nechala se slyšet Markéta, které v šetrnosti pomáhají tyto triky: „Obr koše na týden, to u nás určitě neuvidíte. Nechci se pak dívat na to, co všechno už se zkazilo, to opravdu ne. Já mám úplně malinkatou ledničku, nemám ani mrazák a člověk najednou zjistí, že to jde i bez mrazáku. Nedělám zásoby, znám spoustu lidí, co mají v mrazáku zásoby a po roce neví, co tam vlastně mají. Bydlím vedle malého obchůdku, kde každý den něco koupím, a když nic, tak udělám těstoviny s rajčaty a sýrem, nemusí být každý večer super večeře. My se spokojíme i s chlebem s máslem a dobrým sýrem.“

Opět je z ní sexy potvora: Markéta Hrubešová způsobí ve Slunečné i rvačku starších pánů

S představitelkou mrchy Diany Stránské ze seriálu Slunečná jsme se setkali během Sbírky potravin, během které jako letošní patronka nakupovala potraviny pro potřebné. „Já jsem chtěla především udělat radost lidem v nouzi. Víte, já si nerada stěžuju a myslím si, že dokud je člověk zdravý, není nejmenší důvod si stěžovat. Já i kdyby na chleba nebylo, tak ten optimismus je strašně důležitý, a když mě něco trápí, tak to rozhodně nenosím ven. Ale vážně, já opravdu nemám důvod si na něco stěžovat, ani v této nelehké situaci,“ vysvětluje Markéta Hrubešová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků