Petr Janda se z Paříže vrátil okradený.

Petr Janda se z Paříže vrátil okradený. Foto: Archiv P. Jandy

Dovolená má hořkou pachuť: Petra Jandu sprostě okradli. Přišel o tisíce, karty i doklady

Na dovolenou v Paříži bude Petr Janda (80) vzpomínat se smíšenými pocity. Jak svěřil Super.cz, byl okraden, a ne jednou. Přišel o nemalou částku v hotovosti, doklady i platební karty.

Jeden incident se stal v pařížském metru při nákupu lístků, kdy jim „pomoc“ nabídl podvodník, druhý ve vlaku cestou na letiště v tlačenici do vagonu.

Kdo okradl Karla Gotta? Jeho dávný spolupracovník promluvil

„V metru, kde jsme kupovali lístky, se do toho kdosi vložil, že nám pomůže. Měl na krku jakousi ceduli, jako že to má v popisu práce. Koupil nám lístky na tři dny, a zaplatil to svojí kartou. 190 euro. Pak od nás tuto částku vyžadoval v hotovosti. Dostal ji a zmizel,“ popsal Janda s tím, že lístky, které draze zaplatil, byly pouze na jednu cestu. Přišel tak o nemalou částku, téměř pět tisíc korun.

Ani závěr dovolené, cesta na letiště, se neobešel bez nepříjemnosti. V tlačenici při nástupu do vagonu Janda přišel o peněženku s hotovostí, kartami i doklady.

Dceru Baldwina a Basinger zbili a okradli. Ireland ukázala fotku pomláceného obličeje

„Za chvíli naše kamarádka říká, že nemá mobil. A já jsem zjistil, že nemám peněženku. Vlak si to uháněl a já si v duchu říkal, co všechno jsem v ní měl. Občanku, zdravotní kartu, řidičák, bankovní karty, peníze atd. Ještě že jsme v EU. Občanka jim stačila vyfocená.“

Svou zkušenost Janda sdílel, aby upozornil na nebezpečí, které na turisty číhá. „Ale kam schovat bezpečně telefon či peněženku, nevím. Já ji měl v přední části kalhot a zmizela, aniž bych si toho všimnul,“ dodal. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků