Česká společnost vyrábí první rozložitelné EKO nano Respiroušky

Česká společnost NanoRespi® vytvořila novou generaci roušek vyrobených z kompostovatelných materiálů nezatěžujících naši planetu. Globálně se používá 210 miliard roušek měsíčně. Pokud bychom je seřadili za sebe, obepnuly by celou Zemi kolem do kola.
Plně rozložitelný ekologická NANO Respiroušška® od firmy Nanorespi

Plně rozložitelný ekologická NANO Respiroušška® od firmy Nanorespi Foto: nanorespi.cz

Ochranné pomůcky jsou účinným způsobem pro ochranu zdraví obyvatel vůči respiračním onemocněním. V této oblasti si získaly značnou pozornost nanovlákenné roušky díky jejich lehkosti a prodyšnosti. Nanovlákenná membrána navíc na rozdíl od standardních filtrů typu meltblown neztrácí užíváním filtrační aktivitu a efektivně zachytává částice i ve vlhkém prostředí.

NanoRespi® je výrobcem standardních nanovlákenných respirátorů NanoSafe a komunitních nanoroušek Nano Respirouška®, které dodává spokojeným zákazníkům oceňujících komfort při nošení. Nanorespirátory NanoSafe ICT6 poskytují ochranu vůči COVID-19 a díky lehké konstrukci snižují množství plastového odpadu. NanoRespirouška® váží jen 2.8g a je díky 3D respirátorovému tvaru a efektivní nanomembráně tvoří novou kategorii v oblasti komunitních roušek. I když je tvorba plastového odpadu u produktů NanoRespi® výrazně snížená, jedná se o výrobky z polypropylenu, který není v přírodním prostředí rozložitelný.

„Naší motivací je poskytnout zákazníkovy produkty nejvyšší kvality za přijatelnou cenu. Nemůžeme však zapomínat na značnou ekologickou zátěž, kterou respirátory a roušky přináší pro naši přírodu“ říká Jitka Zvěřinová – spoluzakladatelka NanoRespi®. Z důvodu hromadícího se plastového odpadu z roušek, jsem začala intenzivně pracovat na tom, abychom byli schopni vyrábět ústenky, respirátory a Respiroušky®,které jsou z rostlinných materiálů a po použití rozložitelné“, dodává.

NanoRespi® momentálně přichází s komunitní EKO nano Respirouška®, která je vyrobena z rozložitelných surovin rostlinného původu. Komponenty Eko Respiroušky® jsou nejenom rozložitelné, ale také připravené z polymerů nepocházejících z ropy. Díky tomu výrazně snižujeme ekologickou stopu produktů, pomáháme obnovit naši přírodu a bojujeme proti globálním změnám klimatu.

Obal respirátoru je také plně rozložitelný

FOTO: nanorespi.cz

„NanoRespi® uvedla rozložitelnou komunitní Eko Respiroušku® na trh ihned po vytvoření a otestování z důvodu, aby poskytla alternativu k neekologickým produktům a pomohla okamžitě snížit ekologickou stopu nošení roušek“ dodává Jitka Zvěřinová. 


Časová osa článků