Jan Cimický

Jan Cimický Super.cz

Lékař Cimický, kterého několik žen obvinilo ze sexuálního napadení, odjel na Kypr

Psychiatra Jana Cimického v posledních týdnech několik žen obvinilo ze sexuálního napadení. Jako první na něj upozornila zpěvačka Jana Fabiánová, poté se začaly přidávat další údajné oběti. Mezi nimi také známá moderátorka Martina Hynková Vrbová. Tvrzeními žen se zabývá policie, lékař vinu odmítl. Nyní pobývá na Kypru.

Cimický odcestoval zřejmě na dovolenou. Ubytoval se v turistické části ostrova Ayia Napa ve čtyřhvězdičkovém hotelu. V restauraci byl sám, bez doprovodu, na obličeji měl dle pravidel nasazenou roušku. Poté s taškou a osuškou přes rameno odešel dovnitř budovy.

„MUDr. Cimický mě napadl.“

Hynková Vrbová nebyla Cimického pacientkou, ale kolegyní. Před dvaceti lety spolu pracovali na pořadu Co mám dělat, když..., kterým ona provázela a lékař působil v roli odborníka a rádce. K napadení mělo podle slov Hynkové Vrbové dojít při jedné z pracovních schůzek.

„MUDr. Cimický mě krátce po příchodu napadl. Povalil mě na sedačku, kde mě začal osahávat na prsou a líbat. Ve chvíli, kdy se mi podařilo ho na chvíli odstrčit, začal recitovat jednu z jeho básní. Byla jsem v naprostém šoku. Po nějaké době se mi podařilo z ordinace utéct a v panice doběhnout na autobus. Ubránila jsem se, ukončila spolupráci na pořadu a dala si závazek, že s panem doktorem se již nikdy osobně nesetkám,“ napsala moderátorka na sociální síti.

MUDr. Cimický mě napadl, napsala moderátorka ČT Martina Hynková Vrbová. Tvrzeními žen se zabývá policie

Krátce poté, co Fabiánová Cimického obvinila, rovněž na sociální síti (status poté smazala), lékař její slova odmítl. „Nic takového se nestalo,“ napsal krátce Super.cz. K dalším nařčením už se nevyjadřuje. 

Super.cz


Časová osa článků