František Janeček Super.cz

Na Fantoma opery chce být fit: František Janeček se ke 3. dávce vakcíny proti covidu nechal očkovat i proti chřipce

Už jen dny se počítají do obnovené premiéry muzikálu Fantom opery, který producent František Janeček (78) ve svém divadle GoJa Music Hall poprvé uvedl v září 2014 na své narozeniny. Připravovat by se pomalu měli i všichni pozvaní hosté, protože producent trvá na dress codu black tie, tedy smoking pro pány a večerní dlouhé šaty pro dámy.

"Sám budu mít pochopitelně smokas a motýlka, mám obleky rád. Samozřejmě pustím každého, kdo je pozván, i když dress code nedodrží. Je na každém, aby se rozhodl, co je a co není dobré. Jsem z generace, kdy jsem do divadla s ohledem na herce a jistou slavnostní atmosféru chodil v obleku a kravatě a dělám to do dneška. To je to nejmenší, čím by daný jedinec mohl projevit úctu. Kromě toho vyvětrat šatník je docela příjemné," řekl Super.cz.

Která kráska dostane premiéru? Rozhodněte o obsazení Fantoma opery!

"Na Fantoma opery se těším, je to dílo mého srdce," vyznává se producent. "Začínáme dvěma předpremiérami 24. a 25. listopadu, 26. listopadu je slavnostní premiéra, na kterou je pozvána spousta významných herců i umělců z jiných oborů, také se nám přihlásili někteří politici. V prodeji máme zhruba dvacet představení, to znamená, že nasazujeme velmi opatrně. Ale myslím si, že pokud nezafunguje Fantom opery, tak už divadla budeme muset zavřít," myslí si Janeček.

Pokud jde o zhoršující stav pandemie covidu-19, neobává se jí. "Já mám strach pouze z nemocí a smrti. Samozřejmě je situace dramatická, ale ne zoufalá. Ten, kdo je rozumný, se nechá naočkovat, kdo si myslí, že to nepotřebuje, ať to nedělá. Sám jsem očkovaný třikrát, k tomu ještě proti chřipce. A svým kolegům se snažím vysvětlit, že je to jediná možná obrana," míní.  

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků