Radek Kašpárek Super.cz

Do finále MasterChefa operace nepočkala: Už jsem necítil prsty na noze, vzpomíná Kašpárek. Na pomoc přispěchal Pohlreich

Šéfkuchař Radek Kašpárek nyní prožívá jedno z nejkrásnějších období. Zotavil se po zdravotních problémech a před několika měsíci se jeho rodina rozrostla o dalšího potomka, tentokrát syna. Jak jsme se dozvěděli v rozhovoru, malý Sebastian se má čile k světu.

„Je mu půl roku a mám z něj radost. Teď už si ho hodně užívám, přes léto jsme strávili dva a půl měsíce natáčením pořadu Souboj na talíři a doma jsem byl minimálně. Je to takový božan malý, veselý, je opravdu hodný a klidný,“ pyšní se tatínek a porotce MasterChef Česko.

Ještě jednou a končíte! Radek Kašpárek seřval soutěžícího ve své michelinské kuchyni

Právě ve zmíněném kulinářském pořadu, který nyní běží na televizních obrazovkách, ho musel na pár dílů vystřídat kolega Zdeněk Pohlreich (65). Důvodem byly Kašpárkovy zdravotní obtíže a nevyhnutelná operace.

„Zdeněk mě nahradil stoprocentně dobře, je to guru české gastronomické scény. Je na absolutní špičce a všichni my mladí k němu vzhlížíme. Jsem mu nesmírně vděčný, že kývl na nabídku a mohl mě nahradit, když jsem byl na operaci s páteří,“ řekl nám na křtu knihy Ladislava Špačka, kde se sešlo hned několik známých šéfkuchařů.

MasterChef má nového porotce: Místo Radka Kašpárka nastoupí Zdeněk Pohlreich!

Díly jsou několik měsíců předtočené, takže i když zpráva o výměně porotců proběhla v médiích teprve před pár dny, Radek Kašpárek už má dávno po operaci a cítí se dobře. Na období před operací ale nevzpomíná s oblibou, není divu.

„Čtyři díly jsem točil na infuzích a pod práškama, protože jsem přestal cítit prsty na pravé noze a přestalo mi fungovat koleno. Chtěl jsem to dotočit do finále a potom jít na operaci, ale ty bolesti byly opravdu takové, že jsem po dohodě se štábem kývl na rychlou operaci s tím, že mě bude Zdeněk dublovat,“ dodává. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků