Žijí v zahraničí kvůli dětem.

Žijí v zahraničí kvůli dětem. Foto: archiv Z. Belohorcové

Děti Zuzany Belohorcové vystřídaly za jeden rok tři školy na dvou kontinentech: Jak to zvládly?

Do zahraničí se rozhodla Zuzana Belohorcová (45) odstěhovat kvůli lepšímu počasí. Svou roli také hrála skutečnost, že ze svých dětí chce vychovat kosmopolitní jedince se širokým rozhledem. Dvanáct let žila rodina ve Spojených státech, odkud se ale stěhovala kvůli zhoršené bezpečnostní situaci. Po několikaměsíční zastávce v jižním Španělsku moderátorka se svými nejbližšími zakotvila na Kanárských ostrovech.

Belohorcová nechala nahlédnout do svého domu s dokonalým výhledem. Dozvíte se, kolik tohle místo stálo

V našem posledním rozhovoru jsme se jí ptali, jak si na život na Tenerife zvykali. „Přišlo to vlastně okamžitě. Hned jsme se cítili jako doma,“ nechala se slyšet Zuzana. Dcera Salma a syn Nevio zvládají náročné stěhování a přechod do jiného kulturního a jazykového prostředí naprosto pohodově. „Děti loni vystřídaly tři školy. Velmi rychle se aklimatizovaly,“ říká Zuza, která se těší z toho, že si její děti osvojují cizí řeči.

S dětmi se neplánovaně neuvidí tři měsíce. Belohorcovou nahradili v péči o milované potomky její rodiče

„Dcera se za tři měsíce naučila plynně španělsky a Nevio to taky zvládá dobře. Ovládají britskou i americkou angličtinu a ve škole mají také němčinu. Samozřejmě mluví česky a slovensky,“ říká Zuzana Belohorcová a jedním dechem dodává: „To byl ten důvod, proč jsme odešli do zahraničí, aby měly děti větší rozhled.“ 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků