Elizabeth Debicki jako princezna Diana

Elizabeth Debicki jako princezna Diana Profimedia.cz

To není archivní fotka Diany, ale její představitelka z Koruny v nejodvážnějších šatech, které kdy princezna vynesla

Na první pohled to vypadá, jako by se před vámi zjevil Dianin (✝36) duch. Jde ale o herečku Elizabeth Debicki (31), která se v zesnulou princeznu promění v páté sérii Koruny. Snímky z natáčení potvrdily, že se v nové řadě objeví i scéna, kdy Diana vynesla pověstné „revenge dress“.

Jde o téměř přesnou repliku nejodvážnějších šatů, jaké kdy princezna oblékla, z dílny řecké návrhářky Christiny Stambolian. Herečka se ozdobila také replikou perlového náhrdelníku s broží, kterou věnovala Dianě Alžběta, královna matka.

V červnu 1994 Diana oblékla šaty, které nebyly zcela vhodné pro princeznu - hedvábné, krátké, přiléhavé a s odhalenými rameny. Ikonická róba se navždy vepsala do dějin módy jako pověstné „revenge dress“ neboli šaty, kterými se „pomstila“ princi Charlesovi (72).

Chtěla se opravdu pomstít Charlesovi, nebo šlo o náhodu? Pravda o pověstných „revenge dress“ princezny Diany

Toho večera proběhl nejen večírek Vanity Fair, kam v šatech zavítala, ale také premiéra dokumentu o princi Charlesovi. Veřejnost to tedy automaticky brala jako princezninu pomstu za jeho nevěru.

Podoba Debicki s „princeznou lidu“ je opravdu pozoruhodná. Jde o druhou herečku, která Dianu v Koruně ztvárnila. Její mladší verzi ve čtvrté sérii bravurně zahrála Emma Corrin. Pátá řada úspěšného seriálu o britské královské rodině bude uvedena v listopadu příštího roku. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků