Lidé na Dušičky vzpomínají na Karla Gotta. Super.cz

Hrob Karla Gotta se plní svíčkami a květinami: Fanoušci na zpěváka vzpomínají se slzami v očích

Druhého listopadu si připomínáme památku zesnulých. Na hřbitovy vyrážejí lidé zavzpomínat a také zapálit svíčku či položit květinu nebo drobné dárky. Fanoušci v tento den nezapomněli ani na Karla Gotta (✝80), jehož ostatky spočívají na pražských Malvazinkách, nedaleko Bertramky, kde zpěvák dlouhá léta žil.

Gottův hrob se od rána plní svíčkami i květinami, fanoušci přijeli z různých koutů země.

Jen se dvěma ženami to Karel Gott vydržel 20 let: Setkaly se na křtu alba, jemuž šla Ivana Gottová za kmotru

„Karel Gott byl legendou, vzorem pro náš národ, takový jiný už není. Nejen jako umělec, ale především jako člověk. Byl skromný, pokorný, nad nikoho se nepovyšoval, Karel nám strašně chybí, jeho odchodem se zastavil čas,“ uvedla jedna z žen, které ke zpěvákovu hrobu na Dušičky přišly.

Další fanynka dokonce při vzpomínce neudržela slzy. „Chceme uctít památku Karla Gotta, kterého jsme milovali a milovat budeme,“ uvedla pohnutě.

Premiéra filmu Karel byla přehlídkou hvězd českého šoubyznysu. Ivana Gottová dorazila i s dcerami

Zapálit svíčku dorazili nejen pražští fanoušci, někteří přijeli z Frýdku-Místku, jiní například z Ústí nad Labem. Ke Gottovu hrobu dorazili v rámci návštěvy hlavního města.

Lidé v těchto dnech navštěvují také hroby Evy Pilarové (✝80) nebo Daniela Nekonečného (✝52), kteří také odpočívají na hřbitově na Malvazinkách. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků